طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس سال ۱۴۰۳ (word+pdf)

نمایندگی تیپاکس

در حال حاضر به علت افزایش فروش اینترنتی محصولات و استقبال مردم از روش‌هایی مانند خرید غیرحضوری، مشاغل بسیاری تحت تأثیر این شغل قرار گرفته‌اند. یکی از شغل‌هایی که با توسعه خریدهای اینترنتی رونق بسیاری یافته، تیپاکس است. با استفاده از طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس می‌توان وارد این حوزه شد و سود کلانی بدست آورد. تیپاکس یکی از امن‌ترین و بهترین روش‌های ارسال کالا بوده و در سریع‌ترین زمان ممکن، محصولات را به دست مشتریان می‌رساند. با توجه به حجم بالای کالاهای ارسالی، تیپاکس در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این شغل نه تنها از درآمد بالایی برخوردار بوده، بلکه ریسک کمی نیز دارد. در واقع به علت شناخت عموم جامعه از برند تیپاکس، اخذ نمایندگی این برند می‌تواند اقدام مناسبی باشد.

برای دانلود طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس  سال ۱۴۰۳ کلیک کنید 

تهیه طرح توجیهی برای اخذ مجوز

برای دریافت مجوزهای لازم برای اخذ نمایندگی تیپاکس به طرح توجیهی نیاز خواهد بود. در واقع برای دریافت این مجوزها باید این طرح توجیهی به همراه سند قرارداد با این شرکت به سازمان‌های دولتی ارائه شود. شرایط اخذ نمایندگی به طور کامل در وب سایت رسمی برند تیپاکس توضیح داده شده است. بعد از عقد قرارداد با شرکت و تهیه طرح توجیهی می‌توان اقدام به دریافت مجوزهای لازم نمود. سازمان‌های دولتی برای ارائه مجوز، طرح توجیهی نمایندگی را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهند.

امور مربوط به نمایندگی به طور کاملاً مستقل از برند انجام شده و برآوردهای مالی این طرح بر مبنای ایده‌های تجاری سرمایه‌گذاران و طراحی کسب و کار خواهد بود. در واقع افرادی که به دنبال نمایندگی هستند، می‌توانند با داشتن طرح توجیهی، سازمان‌های دولتی را مجاب به اعطای مجوز و احداث نمایندگی نمایند. بدیهی است که طرح توجیهی نوشته شده توسط کارشناسان و اساتید خبره، اعتبار بیشتری داشته و امکان موافقت با آن نیز بیشتر است.

سرمایه اولیه لازم برای شروع کسب و کار

به منابع مالی که برای شروع انواع کسب و کارها لازم است، سرمایه گفته می‌شود. قطعاً برای شروع هر شغلی به سرمایه نیاز خواهد بود. حتی اگر همه شرایط برای شروع فعالیت حاضر باشد، بدون سرمایه امکان تحقق و اجرای کسب و کار نخواهد بود. کارشناسانی که طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس را طراحی کرده‌اند، به دلیل تحقیقات مستمری که در این رابطه داشته‌اند، از میزان دقیق سرمایه برای شروع فعالیت در این شغل اطلاع دارند. سرمایه لازم برای نمایندگی تیپاکس به طور دقیق و با بیان جزئیات در طرح نوشته شده آمده است.

براورد هزینه ها در طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس

به همان اندازه که اطلاع از میزان سرمایه برای اخذ نمایندگی تیپاکس اهمیت دارد، برآورد هزینه‌های نیز بسیار مهم است. صاحبان کسب و کار، در صورت اطلاع از هزینه‌ها می‌توانند تصمیمات بهتری اخذ کنند. این تصمیمات قادرند که اشتباهات هزینه‌ای را کاهش دهند. اما بدون اطلاع از هزینه‌های این شغل، نمی‌توان اقدامات درستی انجام داد. در طرح توجیهی که برای نمایندگی تیپاکس طراحی شده است، تمامی هزینه‌ها به طور کامل بررسی شده‌اند. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. هزینه اجاره مکان و محل برای نمایندگی
 2. هزینه وسایل نقلیه مربوط به ارسال کالا
 3. هزینه خرید ملزومات و تجهیزات اداری
 4. هزینه ماشین‌آلات و تجهیزات لازم
 5. هزینه خرید ملزومات ضروری و رفاهی
 6. هزینه مربوط به سوخت و انرژی برای وسایل نقلیه
 7. هزینه اخذ مجوز برای ثبت نمایندگی
 8. هزینه‌های متغیر و ثابت
 9. هزینه‌های جاری

تیپاکسمیزان سود دهی در طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس

در طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس، موضوعات مالی و سرمایه بسیار مورد توجه قرار گرفته و به طور کامل بررسی شده است. مباحث مربوط به درآمد و سودآوری این شغل نیز در این طرح برآورد می‌شود. با پیشرفت‌های فناوری و ایجاد تحول در صنایع مختلف، خدمات پستی و حمل و نقل کالا نیز با تحولات بسیاری روبه‌رو شده و با توسعه این صنعت، تقاضا نیز برای ارائه خدمات آن نیز روز به روز در حال افزایش است. بر همین اساس می‌توان نتیجه گرفت که افراد می‌توانند با اخذ نمایندگی تیپاکس، به سود و درآمد بسیار چشم‌گیری دست یابند. همچنین تیپاکس برای ارائه خدمات بین‌المللی و ارسال کالا به دیگر کشورها، با تی اکسپرس در تعامل است.

بنابراین نمایندگی‌های این برند می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای خدمات ارسال محموله‌های پستی برای سراسر جهان را انجام دهند. سرمایه‌گذاران با اخذ نمایندگی تیپاکس می‌توانند از این اعتبار و تعامل استفاده کرده و خدمات بین‌المللی را با کمترین هزینه و بهترین فناوری‌ها به مشتریان خود ارائه دهند. این نوع خدمات برون مرزی می‌توانند درآمد بسیار زیادی را برای نمایندگی‌ها به همراه داشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای نمایندگی تیپاکس

مدیران و افرادی که به دنبال اخذ نمایندگی و تنظیم طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس هستند، باید با حوزه فعالیت این شرکت و همچنین انتظارات مشتریان حقیقی و حقوقی آشنایی کامل داشته باشند. استراتژی‌های بازاریابی در نمایندگی‌های تیپاکس نیز باید مطابق با قوانین برند تیپاکس و این شرکت دنبال شوند. همچنین مدیران نمایندگی در منطقه جغرافیایی مورد نظر خود، باید بتوانند این نوع کسب و کار لجستیک را به طرز درست و صحیحی مدیریت نمایند. داشتن سرمایه کافی و تمکن مالی بر مبنای شرایط شرکت، مشتری‌مداری، اجرای صحیح فرآیندهای توزیع محموله‌های پستی و همچنین مهارت در مدیریت تیم بازاریابی از جمله شرایط لازم برای اخذ نمایندگی تیپاکس است.

با توجه به گستردگی فعالیت‌های تیپاکس در سطح بین‌المللی، مدیران نمایندگی باید تمامی فعالیت‌های خود را با خدمات مورد انتظار شرکت هماهنگ کرده و این موارد را به طور کامل مدیریت کنند. به طور مثال با توجه به طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس، سرمایه‌گذاران برای ارائه خدمات دریافت و توزیع محموله‌های پستی باید تجهیزات لازم نظیر دفتر، وسایل حمل و نقل و دیگر موارد را تهیه و فراهم نمایند.

تجهیزات مورد نیاز برای نمایندگی تیپاکس

ابزارها و تجهیزات متنوعی برای اخذ نمایندگی تیپاکس نیاز خواهد بود. این تجهیزات می‌توانند امکان اجرایی ساختن کار را فراهم کرده و منجر به پیشبرد هرچه بهتر و بیشتر کارها شوند. ابزارهای گفته شده روند انجام کار را نیز سرعت می‌بخشند. در ادامه به انواع تجهیزات لازم اشاره می‌شود؛

 • تجهیزات مورد نیاز برای ارسال محموله‌های پستی
 • تجهیزات مورد نیاز برای حمل و نقل مرسولات
 • تجهیزات و ملزومات اداری مورد نیاز جهت ثبت محموله‌های پستی
 • تجهیزات رفاهی مورد نیاز در نمایندگی تیپاکس

توجیه اقتصادی طرح نمایندگی تیپاکس

در حال حاضر، برند تیپاکس به طور روزانه در حدود ۲۰۰ هزار بسته پستی را در سراسر ایران و کشورهای دیگر جابه‌جا می‌کنند. بنابراین با توجه به حجم فعالیت‌های این برند پستی، احداث نمایندگی تیپاکس در شهرهای مختلف می‌تواند سودآوری خوبی داشته باشد. امروزه تیپاکس به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی در زمینه ارسال و توزیع مرسولات پستی در سطح داخلی و بین‌المللی شناخته شده و در واقع بهترین و مطمئن‌ترین شرکت برای ارسال محموله‌های باارزش است. این برند مشتریان و حقیقی و حقوقی بسیاری از سراسر ایران دارد.

با توجه به افزایش خریدهای اینترنتی و همچنین تقاضا برای جابه‌جایی محموله‌ها و محصولات، طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس توجیه اقتصادی داشته و این کسب و کار به عنوان یک ایده سرمایه‌گذاری منحصر به فرد با ریسک تجاری پایین شناخته می‌شود. راه‌اندازی کسب و کارهای شخصی ممکن است با محدودیت‌های بسیاری نظیر دریافت مجوز و چالش‌هایی در زمینه‌های مختلف روبه‌رو باشد ولی افراد با اخذ نمایندگی تیپاکس می‌توانند از شهرت این برند استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. به طور مثال سرمایه‌گذاران با دریافت نمایندگی، دیگر نگرانی از بابت رقبای کسب و کار خود نخواهند داشت.

نمیندگی تیپاکس صادرات و واردات محصول در طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس

تمامی شرکت‌های پستی از جمله تیپاکس برای ارسال و توزیع و همچنین صادرات و واردات محصولات، باید قوانین مقرر شده را رعایت کنند. همچنین این شرکت‌ها با محدودیت‌هایی برای ارسال برخی از کالاها و محصولات روبه‌رو هستند. تیپاکس نیز از قاعده مستثنی نبوده و لیستی از ممنوعات در ارسال را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد تا در صورت داشتن چنین محصولی برای ارسال، از عدم ارسال آن آگاهی یابند. برخی از مهم‌ترین این ممنوعات در طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس شامل موارد زیر می‌شوند:

 • داروها: این نوع کالا در صورتی که بسته‌بندی درستی نداشته باشد و یا در صورت عدم وجود مجوز قانونی و نسخه پزشک، امکان ارسال آن‌ها وجود ندارد. همچنین داروهای مایع و اسپری نیز جزو ممنوعات ارسال هستند.
 • مواد غذایی: مواد غذایی باز و آن‌هایی که قابلیت فاسد شدن داشته و شرایط خاص نگهداری می‌خواهند، توسط شرکت‌های پستی و تیپاکس ارسال نمی‌شوند.
 • اسناد، اوراق و فلزات گران‌بها: این موارد در صورتی که مجوزات لازم را نداشته باشند، ارسال نمی‌شوند. از جمله اسناد و اوراق می‌توان به پول نقد، چک و اوراق بهادار اشاره کرد. فلزات گران‌بها نیز شامل طلا، نقره و سنگ‌های زینتی می‌شوند.
 • ابزار موسیقی: ابزارآلات موسیقی مانند سه تار، گیتار، سنتور و غیره، اگر فاقد بسته‌بندی مناسب باشند، در دسته ممنوعات ارسال قرار می‌گیرند.
 • مواد آتش‌زا: از جمله این مواد می‌توان به نفت، مشتقات نفتی، الکل، ذغال، شمع، پارافین، گلیسیرین، انواع ترقه، انواع آتش‌زا، فندک و کبریت جزو ممنوعات هستند. همچنین موادی که دمای احتراق پایینی دارند، در صورت عدم بسته‌بندی مناسب و درست، ارسال نمی‌شوند.

مزایا راه‌اندازی شغل نمایندگی تیپاکس

همانطور که گفته شد، برند تیپاکس انواع خدمات مرتبط با مرسولات پستی را برای مشتریان داخلی و خارجی خود، ارائه می‌دهد. با توجه به طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس، نمایندگی‌های این شرکت نیز به عنوان یک کسب و کار مطمئن با سود مناسب و پایدار در نظر گرفته می‌شوند. برند تیپاکس برای نمایندگی‌های خود، چندین مدل کسب و کار در نظر گرفته که در سایت رسمی این شرکت به طور کامل توضیح داده شده‌اند. به طور مثال برخی از نمایندگی‌های تیپاکس می‌توانند تنها خدمات دریافت محموله‌های پستی را انجام دهند.

همچنین برخی دیگر از نمایندگی‌ها با توجه به مدل کسب و کاری که انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به عنوان حاملین درون شهری برای توزیع مرسولات و بسته‌های پستی فعالیت نمایند. سرمایه‌گذاران با دریافت نمایندگی این برند می‌توانند یک کسب و کار مستقل و پردرآمد داشته باشند. برخی از مزایای این شغل شامل موارد زیر خواهد شد:

 • رفع نیازهای پستی مشتریان و افراد در مناطق مختلف
 • جذب مشتریان بیشتر با استفاده از نام برند تیپاکس
 • وجود زیرساخت‌های لازم برای خدمت‌رسانی از طریق برند تیپاکس
 • کاهش ریسک تجاری و سرمایه‌گذاری در حوزه ارائه انواع خدمات پستی
 • امکان احداث نمایندگی و دفتر پستی با کمترین میزان سرمایه

خدمات ارائه شده توسط شرکت تیپاکس

شرکت تیپاکس برای افزایش میزان رضایتمندی مشتریان خود، خسارات وارد شده ناشی از حمل و نقل بسته‌های پستی و حتی مفقود شدن آن‌ها را جبران می‌نماید. بیمه مرسولات نیز بر اساس ارزش ریالی که توسط فرستند اعلام می‌شود، تعیین خواهد شد. معمولاً افراد می‌توانند با عقد قرارداد با شرکت‌های پستی نظیر تیپاکس، بسته‌های پستی خود را تا ارزش حداکثر ۸۰ میلیون تومان، به نقاط مختلف ارسال کنند. از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت تیپاکس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • حمل و نقل محصولات و همچنین کالاهای سنگین
 • سرویس پستی درب تا درب (Door to Door)
 • امکان پرداخت هزینه ارسال درب محل و یا پرداخت به صورت آنلاین

تیپاکسهدف از طراحی طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس

طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس، علاوه بر مشخص کردن انواع هزینه، درآمد و سود و همچنین افزایش اطلاعات افراد در زمینه‌های گفته شده، رسالت‌های مهم دیگری نیز دارد. از دیگر اهداف و رسالت‌های طراحی این طرح توجیهی، کمک به سرمایه‌گذاران برای گذشتن از دشواری‌های مسیر کسب و کار است. طرح توجیهی نمایندگی با آگاهی کامل از بخش‌های لازم، نحوه مدیریت مسائل و مشکلات کاری را به طور واقعی بیان کرده و از این طریق امکان دستیابی به مسیر رسیدن به هدف مورد انتظار را فراهم می‌کند.

باید توجه داشت که برخی از سرمایه‌گذاران، به علت عدم توجه کافی به این طرح و جدی نگرفتن چالش‌های عنوان شده در آن، با مشکلات و چالش‌های بسیاری روبه‌رو شده و گاهاً کسب و کار خود را تا مرز نابودی پیش برده‌اند. اما با استفاده از این طرح توجیهی، سرمایه‌گذاران می‌توانند سرنوشت کاری خود را متحول کنند.

دریافت طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس نگارش ۱۴۰۳

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

جمع بندی

طرح توجیهی نمایندگی تیپاکس را می‌توان یک طرح قابل اطمینان در نظر گرفت. این طرح با راهنمایی‌های ارزشمند خود، احتمال خطا را تا حد زیادی کاهش داده و امکان موفقیت را حتمی می‌سازد. طرح نمایندگی تیپاکس شامل موارد و جزئیات بسیاری بوده و اطلاعات زیادی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. همین موارد موجب شده تا این طرح تا حد زیادی از ضرر جلوگیری کند. البته با استفاده از طرح توجیهی می‌توان برای گرفتن وام، تسهیلات بانکی و مجوزهای لازم نیز اقدام نمود.

طرح توجیهی موجود نیز توسط بهترین اساتید و کارشناسان مجرب تهیه شده و مورد تأیید کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاران بانکی کشور است. صاحبان کسب و کار با استفاده از این طرح می‌توانند سازمان‌های دولتی و حتی برند تیپاکس را متقاعد کنند که فرآیندهای عملیاتی مورد نظرشان از نظر اقتصادی کاملاً توجیه‌پذیر است. محاسبات مالی انجام گرفته در این طرح توجیهی، بر اساس شاخص‌های اقتصادی روز و آمارهای جدید انجام شده و کاملاً معتبر است.

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

آنچه میخوانید

حساب کاربری

آخرین مقالات

ورود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *