طرح توجیهی تولید سیلیس نگارش ۱۴۰۲

مسلما دومین عنصر موجود در پوسته زمین با فراوانی حدود ۲۵ درصد کاربردهای زیادی دارد. عنصری جامد، بی رنگ و دارای نقطه جوش و ذوب بالا که ماده اصلی تشکیل دهنده برخی از سنگ های معدنی و کانی ها از قبیل ماسه، کوارتز، دیاتومیت، گرانیت و… را تشکیل می دهد. صحبت از سیلیسیم است.

امروزه از سیلیسیم با فرمول شیمیایی sio2 استفاده های زیادی حتی در صنایع مختلف می شود. صنایع آب، فاضلاب، ساختمان سازی تولید شیشه و ظروف و بسیاری از صنایع دیگر مواردی هستند که استفاده از این عنصر در آن ها رایج است. با این حال همانطور که اشاره کردیم، سیلیسیم در طبیعت به صورت خام و استخراج نشده وجود دارد و برای استفاده بهینه از آن باید به صورت جداگانه استخراج و به سیلیس تبدیل شود.

سفارش طرح توجیهی برای اهداف مختلف

می خواهیم در مورد لزوم ارائه طرح توجیهی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار صحبت کنیم. برای رسیدن به یک کسب و کار موفق و اهداف مختلف، ابتدا باید طرح توجیهی آن را ارائه کنیم، مثلا اگر بخواهیم در خصوص تولید سیلیس بحث کنیم، ابتدا باید ببینیم آیا تولید سیلیس توجیه اقتصادی دارد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سیلیس بیشتر آشنا شویم و سپس به ارائه طرح توجیهی تولید سیلیس بپردازیم. ویژگی هایی که علاوه بر تاثیر در کاربردهای مختلف آن، باعث می شود تولید سیلیس مزیت های بسیاری، نسبت به خیلی از کسب و کارهای دیگر داشته باشد. کاربردها و ویژگی های مختلف سیلیس نشان می دهد که تولید آن توجیه اقتصادی دارد. با برخی از کاربردها و مزیت های تولید سیلیس بیشتر آشنا می شویم.

پودر سیلیس

پودر سیلسیوم خالص که بلورهای سیلیس از آن تهیه می شود.

مزیت رقابتی کسب و کار نسبت به رقبا

کسب و کاری که راه می اندازید، باید مزایای قابل توجهی داشته باشد تا بتواند برتری خود را نسبت به رقبا و سایر کسب و کارها در کوتاه مدت و بلند مدت نشان دهد. ویژگی های سیلیس و کاربرد آن در صنایع مختلف را می توان از مزایای رقابتی طرح توجیهی تولید سیلیس برشمرد. در ادامه با این مزایای رقابتی بیبشتر آشنا می شویم.

ویژگی های سیلیس: جامد بودن، فراوانی در طبیعت، نقطه جوش و نقطه ذوب بالا از مهمترین ویژگی های این عنصر هستند. نقطه جالب در مورد سیلیس این است که بر خلاف برخی دیگر از جامدات که هنگام یخ زدن، حجم آن کاهش می یابد، این عنصر در نقطه انجماد با افزایش حجم همراه است. این خصوصیت می تواند کاربردهایی زیادی در صنایع مختلف داشته باشد.

ویژگی بعدی سیلیسیم که طرح توجیهی تولید سیلیس از آن را اقتصادی تر می سازد، رسانایی گرمایی آن است. سیلیس به راحتی گرما را از خود عبور می دهد. از نظر الکتریکی هم سیلیس یک نیمه رسانا به حساب می آید. همچنین این محصول علی رغم سخت و محکم بودن، ترد و شکننده است و به راحتی می تواند به شکل بلور درآید. خاصیت فیلتراسیون آن هم از جمله ویژگی هایی است که در جای خود می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. از نظر ویژگی های شیمیایی هم سیلیس چون یک نیمه فلز محسوب می شود، می تواند با بسیاری از عناصر دیگر وارد واکنش های شیمیایی شود.

تمام این ویژگی ها و بسیاری از ویژگی های تخصصی دیگر باعث می شوند که سفارش طرح توجیهی تولید سیلیس برای اهداف و کاربردهای مختلف، سودآور باشد. اهداف و کاربردهایی که در ادامه به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهد شد.

آیا طرح توجیهی تولید سیلیس از سیلیسوم مقرون به صرفه است؟

کاربردهای مختلف تولید سیلیس: همانطور که اشاره کردیم سیلیس در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی دارد. از سوی دیگر کاربردهای مختلف این ماده، طرح توجیهی تولید سیلیس را منطقی تر می سازد. در ذیل به برخی از کاربردهای این ماده معدنی در صنایع مختلف می پردازیم. پیشنهاد می کنیم اگر قصد سرمایه گذاری در صنایع مختلف را دارید و به دنبال یک طرح توجیهی مناسب و سودآور هستید، کاربرد سیلیس در صنایع مختلف را هم مد نظر داشته باشید. برخی از این کاربردها عبارتند از:

الف) تصفیه آب شهری

گفتیم که یکی از موارد استفاده از سیلیس صنایع آب و فاضلاب است. در اینجا می خواهیم کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم. اشاره کردیم که سیلیس خاصیت فیلتراسیون دارد. از این خاصیت می توان بهره های زیادی در صنعت آب و فاضلاب و مخصوصا تصفیه آب کرد. اگر شما هم به دنبال  ارائه طرحی جهت استفاده از این عنصر در تصفیه آب هستید بهتر است با مشاوران سیکاطرح در این زمینه مشورت کنید. سیکاطرح می تواند از ابتدای طرح توجیهی تا پایان اخذ مجوزها  و شروع فعالیت کمک و یاور شما برای استفاده و طرح توجیهی تولید سیلیس در صنایع آب و فاضلاب باشد.

محصولات تولید شده از سیلیس

استفاده از سیلیس در صنعت شیشه سازی کاربردهای فراوانی دارد.

ب) استفاده از سیلیس در شیشه سازی

یکی از این صنایعی که در آن از سیلیس استفاده می شود، شیشه سازی است. خاصیت تشکیل بلور در سیلیس باعث شده تا این ماده یکی از مواد اصلی صنایع شیشه سازی باشد، به طوری که کیفیت شیشه تا حدود زیادی به کیفیت و خلوص سیلیس به کار رفته در آن بستگی دارد.

اگر قصد فعالیت در صنعت شیشه سازی دارید، می توانید برای طرح توجیهی خود، روی سیکاطرح حساب ویژه ای باز کنید. سیکاطرح با تجربه فراوان در ارائه طرح های توجیهی در زمینه های مختلف، آمادگی لازم برای ارائه طرح توجیهی تولید سیلیس جهت استفاده در صنایع شیشه سازی و تولید بلور را دارد. طرح توجیهی ارائه شده توسط سیکاطرح برای اخذ مجوز، ارائه به سرمایه گذار، و همچنین تامین مالی بانک های داخلی کاربرد داشته و مشکلات و موانع شما را در موارد یاد شده برطرف می کند.

ج) استفاده از سیلیس در صنایع کاشی و سرامیک

سومین کاربرد سیلیس در صنایع کاشی و سرامیک است. اگر بگوییم اسکلت اصلی بیشتر تولیدات صنایع کاشی و سرامیک را سیلیس تشکیل می دهد، حرف گزافی نزدیم. شما هم می توانید از این ماده فراوان در طبیعت استفاده اقتصادی کنید. نگران طرح توجیهی تولید سیلیس برای استفاده در این صنعت هم نباشید. کافی است سری به سایت سیکاطرح بزنید و از کارشناسان و مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. مشاوره های لازم در خصوص مجوزهای لازم و نحوه اخذ آن ها، نحوه سرمایه گذاری، تامین های مالی و… را از مشاوران سیکاطرح گرفته و تصمیم نهایی تان را بگیرید.

کاربرد سیلیس

یکی از موارد استفاده از سیلیس، صنایع کاشی و سرامیک سازی است.

احداث کارخانه پلاستیک، یک اقدام سودآور

امروزه نمی توان منکر استفاده فراوان از انواع ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در جامعه شد. نیاز جامعه به استفاده از پلاستیک و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، اینقدر زیاد است که شاید نیاز به بیان و توضیح آن نباشد. صرفه جویی در وقت، رعایت بهتر مسائل بهداشتی، صرفه جویی اقتصادی، و تنوع فراوان برخی از مزایایی است که باعث شده توجه مردم به استفاده گسترده از این محصولات روز به روز افزایش یابد. راستی احداث کارخانه پلاستیک و ظروف یکبار مصرف چقدر می تواند سود آور باشد؟ دلایل مختلفی برای توجیه سودآوری احداث کارخانه پلاستیک و ظروف پلاستیکی وجود دارد، در اینجا دو دلیل منطقی برای سودآوری این صنعت ارائه می کنیم و تصمیم گیری نهایی را به عهده شما می گذاریم.

۱-تولید با قیمت مناسب: تولید پلاستیک و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف یک صنعت کم هزینه است. پلیمرها ماده اصلی پلاستیک را تشکیل می دهند که با قیمت ارزان در بازار موجود هستند. قالب سازی و قالب گیری برای این وسایل با قیمت بسیار مناسب و به روش های مختلف در داخل کشور امکان پذیر است. حتی ماشین آلات مختلف تولید انواع پلاستیک و ظروف یکبار مصرف در داخل کشور یافت می شوند.

۲-رویکرد گسترده مردم به استفاده از این وسایل: همانطور که گفته شد، دلایل زیادی وجود دارد تا مردم استفاده از پلاستیک و ظروف یکبار مصرف را به سایر وسایل ترجیح دهند. طی سال های اخیر فرهنگ استفاده از این وسایل بین مردم کاملا نهادینه شده و شما کار خیلی سختی برای ترغیب افراد برای استفاده از این وسایل ندارید. مسلم است که هر چه تقاضا برای مصرف یک کالا بیشتر باشد، تولید آن کالا توجیه اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

اقدامات لازم در خصوص استارت کسب و کار

راه اندازی یک کسب و کار موفق اگه طبق برنامه و اصول پیش برود، آنقدرها که بعضی فکر می کنند سخت و دشوار نیست. البته که هر کار کوچک و بزرگی نیاز به یک برنامه مدون دارد. سوال این است: انجام چه اقدامات اولیه ای برای شروع یک کسب و کار سودآور لازم است؟

ما به این سوال پاسخ می دهیم.

۱) ایده: همه چیز از یک ایده خوب شروع می شود. شما در واقع با یک ایده خوب و منطقی و قابل اجرا، نصف راه را پیموده اید. ایده باید طوری باشد که نسبت به ایده های دیگر امتیازهای مهمی داشته باشد. مثلا رقبای زیادی در کار نداشته باشید و یا اینکه علی رغم وجود رقبا عرضه و نوع ایده و محصول نهایی شما به گونه ای باشد، که نسبت به محصولات مشابه امتیازهای قابل توجهی داشته باشد. اگر چنین ایده ای در ذهن شما وجود دارد، خیلی راحت و سریع می توانید بازار کار را به دست بگیرید.

۲) تامین منابع مالی: هر کاری برای شروع به بودجه و منابع مالی اولیه نیاز دارد. لازم نیست این بودجه همیشه زیاد و قابل توجه باشد. بسیاری از کارها با منابع مالی پایین هم قابل اجرا هستند، البته کاری را که در نظر گرفته اید، طرح توجیهی اولیه کار علی رغم هزینه پایین باید توجیه اقتصادی هم داشته باشد. برآوردهای مالی و سود و زیان اولیه و ثانویه کار باید تا حدود زیادی قابل پیش بینی باشند.پس از تامین منابع اولیه و شروع کسب و کار و رسیدن به درآمد زایی می توانید کار خود را توسعه دهید.

۳) انتخاب افراد مناسب برای همکاری: انجام هر کاری نیاز به نیروی انسانی مناسب دارد. انتخاب افراد شایسته برای هر کاری می تواند کمک بزرگی به پیشبرد روند کار نماید. زمان و مکان انجام کار نیز اهمیت زیادی دارد.

شاید مهمترین عوامل موثر برای شروع یک کسب و کار موفق همین سه مورد هستند. البته عوامل تاثیر گذار دیگری هم وجود دارند که عمدتا زیر مجموعه این سه عامل اصلی به حساب می آیند.

نگارش طرح توجیهی خود را به سیکاطرح بسپارید

کاهش ریسک با طرح توجیهی

برای رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری، ابتدا باید ریسک شکست و عوامل احتمالی که باعث می شوند، شما نتوانید به موفقیت کامل برسید را به حداقل برسانید. داشتن طرح توجیهی مناسب، به شما در رسیدن به این امر کمک می کند. اگر برای انجام هر کاری طرح توجیهی داشته باشید، مسلما می توانید در مدت زمان کوتاه تری به اهداف مورد نظر دست یابید. داشتن طرح توجیهی باعث می شود شما از برآورد مالی طرح خود مطلع باشید. اطلاع از حساب و کتاب و افزایش دامنه اطلاعاتی مالی باعث می شود، خیلی بهتر و منطقی تر آینده کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار مورد نظر خود را پیش بینی کنید. دانستن این اطلاعات برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار الزامی است.

چرا سفارش طرح توجیهی را به سیکاطرح بسپاریم؟

نمی دانیم چقدر با سیکاطرح آشنا هستید. اگر قصد سرمایه گذاری و یا راه اندازی کسب و کار را دارید باید عرض کنیم، نکات زیادی در مورد تیم تحقیقاتی سیکاطرح وجود دارد که طرف را متقاعد می کند، طرح توجیهی خود را به این تیم بسپارید. ما فقط به یک نکته مهم و کلیدی در این باره بسنده می کنیم:

اگر مراحل انجام طرح توجیهی خود را به تیم تحقیقاتی سیکاطرح سپردید و از نتیجه کار راضی نبودید، ما حاضریم تمام وجه هزینه شده را با تضمین به شما برگردانیم.

جمع بندی و تماس با ما

تا کنون صدها طرح توجیهی توسط تیم تحقیقاتی سیکاطرح نگاشته و با موفقیت  اجرا شده است. می توانید به سایت ما هم سر بزنید و از برخی از طرح های توجیهی ارائه شده توسط کارشناسان ما مطلع شوید. پیشنهاد می کنیم شما هم اگر تصمیم به راه اندازی کسب و کاری دارید، وقت را تلف نکنید و برای ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آنچه میخوانید

حساب کاربری

آخرین مقالات

ورود

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *