سیکار طرح
صنعتیمقالات آموزشی

طرح توجیهی دستمال کاغذی سال ۱۴۰۱ (WORD+PDF)

یکی از مهمترین موارد در اقتصاد این است که انسان به سراغ کاری برودکه بتواند درآمد زایی داشته باشد. حال یکی از بهترین و کاربردی ترین کارها برای ایجاد شغل ساخت دستمال کاغذی می باشد. معمولا درخصوص طرح توجیهی دستمال کاغذی ، هدف اصلی محاسبه هزینه موردنیاز جه ت راه اندازی کارگاه برای تولید محصولات دستمال کاغذی میباشد که توسط مجموعه های فنی ارائه می گردد.

در این مقاله ما قصد داریم طرح توجیهی دستمال کاغذی را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تادر این زمینه نکاتی را خدمت شما مطرح سازیم.

برای دانلود طرح توجیهی دستمال کاغذی نگارش ۱۴۰۱ کلیک کنید

تهیه طرح توجیهی برای اخذ وام 

به طور کلی در طرح توجیهی مربوطه کیفیت و میزان جذب و وزن و ضخامت دستمال کاغذی و حتی روشن بودن رنگ آن مورد بررسی قرارمی گیرد. چون شما در ابتدا باید ساختار محصولات مربوطه را تعیین کنید و سپس نسبت به اخذ وام اقدامات لازم را انجام دهید.

معمولا در حوزه بهداشتی اخذ وام بر مبنای نوع محصول بهداشتی و سود دهی آن انجام می شود. پس باید بدانید که ایجاد طرح توجیهی برای  اخذ وام جهت تولید دستمال کاغذی می تواند یکی از مهمترین موارد در این خصوص باشد. البته وام و سرمایه اولیه دو روی یک سکه هستند و در ادامه بیشتر در این مورد بحث خواهیم نمود.

خط تولید دستمال کاغذی

سرمایه اولیه جهت تولید دستمال کاغذی

معمولا در طرح توجیهی دستمال کاغذی تمامی آمارهایی که قرار است بدست آید باید به طور دقیق انجام شوند. از این رو باید بدانید که اطلاعات مورد نیازتان را نیز بر همین اساس باید بدست آورید.

برای سرمایه اولیه جهت طرح توجیهی برای تولید دستمال کاغذی میتوانیم یک بازه در حدود ۹۲ میلیون تومان تا حدود یک میلیارد تومان رادر نظر داشته باشیم. باید بدانید که این ارقام  می توانند کاهش و یا افزایش داشته باشند.

به عنوان مثال در نظر داشته باشید که تمامی وسایل و دستگاه ها واجاره مکان هر سال در ایران گران می شوند پس نباید روی این مقدارتمرکز داشته باشید. هرچه سرمایه اولیه شما بیشتر باشد بهتر می توانید آینده کاری خوب برای خودتان بسازید.

برآورد هزینه ها جهت تولید دستمال کاغذی 

در خصوص بر آورد هزینه باید در ابتدا راه اندازی کارخانه را در نظربگیریم. برای راه اندازی ما به یک ملک نیاز داریم. تمامی مجوزهای مربوطه نیز باید اخذ شوند. تمامی مقادیر سرمایه های در گردش را نیزباید در نظر داشته باشیم.

البته شما باید بتوانید بازار آینده را نیز پیش بینی کنید. معمولا با توجه به نوسانات اقتصادی این امری سخت است ولی با انجام روش هایتجاری مطمئن قابل انجام می شود. با استفاده از طرح توجیهی دستمال کاغذی شما می توانید تمامی اطلاعات مربوط به هزینه ها را به صورت کاملا آماری در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی تولید موتور سیکلت | اخذ مجوز + وام

همچنین باید در نظر بگیرید که باز این هزینه ها متغیر هستند و تمامی موارد بر مبنای شرایط اقتصادی در نظر گرفته می شود .

دستمال کاغذی

میزان سود دهی طرح توجیهی برای تولید دستمال کاغذی

 میزان سود دهی راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی می تواند شرایط مهمی را دنبال کند. این شرایط محاسبات سوددهی را در سال به طورحرفه ای در نظر می گیرد. میزان سود سالانه برای طرح توجیهی دستمال کاغذی مقدار ۱۲۰ درصد را شامل می شود. این مقدار برای ایجاد کسب وکار می تواند مناسب نیز باشد.

معمولا با انجام کاهش هزینه ها و بهینه سازی در ساختار و فرآیند طرح توجیهی دستمال کاغذی می توانید بنیان شغل تولید دستمال کاغذی را تاچند برابر افزایش دهید.

باید در نظر داشته باشید که در صورتی که می خواهید سود زیادی را نیزبدست آورید باید از یک سری نکات پیروی کنید که در زیر تمامی آن ها را آورده ایم:

اولین مورد این است که به طور کلی باید از هدر رفتن تمامی منابع جلوگیری نمایید. همچنین از تجهیزات جدیدی باید استفاده کنید. هزینه های جاری را باید کاهش دهید. تمامی هزینه های حمل و نقل بایدکاهش یابند.

در صورت نیاز شیفت های کاری را در کارخانه باید افزایش دهید تا زمان کار نیز افزایش یابد تا سود دهی نیز بیشتر شود و شما خواهید توانست آینده کاری خوبی نیز داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید دستمال کاغذی 

معمولا برای تولید دستمال کاغذی دستگاه های مختلفی وجود دارد،اولین دستگاه مربوط به دستگاه تولید دستمال های رول می باشد. سپس می توانیم به دستگاه مربوط به دستمال کاغذی جعبه ای و دستگاه تولیددستمال کاغذی جیبی اشاره داشته باشیم.

همچنین باید بدانید که  جهت ایجاد خط تولید برای دستمال کاغذی تاسیساتی از قبیل برق رسانی و سرمایش و گرمایش و تاسیسات مربوطبه آب و فاضلاب و موارد مربوط به آن نیز مورد نیاز می باشد. با استفاده از این موارد خط تولید دستمال کاغذی در فرمت های مختلف برای ما تکمیل خواهد بود.

انواع دستمال کاغذی

فرآیند تولید دستمال کاغذی چگونه انجام می شود؟ 

در ابتدا برای تولید دستمال کاغذی رول های مربوط به کاغذهای مصرفی در دستگاه رول پیچی . پرفراژ قرار داده شده و برش می خورند و به ابعادکمتر خواهند برگشت. در مرحله بعد رول پیچی است که دستمال های کاغذی تولید شده به دور استوانه مقوایی شکل قرار خواهند گرفت.

از نظر بسته بندی، باید بگوییم که پس از رول پیچی  در هر دو رولی که محصول در آن قرار دارد کیسه های پلی اتیلنی قرار داده می شود، سپس مقادیری از این کیسه ها در کارتن های مقوایی قرار داده شده و بسته بندی می شوند و سپس به بازار عرضه می گردند.

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی درخت اکالیپتوس سال 1402 wordوpdf و زراعت چوب

آیا تولید دستمال کاغذی می توانید توجیه اقتصادی نیز داشته باشد ؟ 

بله، در این خصوص باید در نظر بگیرید که برندهای خارجی و ایرانی بهصورت متفاوت وجود دارند و در زمینه تولید دستمال کاغذی فعالیت دارند. همچنین باید بدانید که قیمت برندهای خارجی نیز به برندهای ایرانی نیز بیشتر است.

با این حال ورود دستمال کاغذی های ایرانی می تواند به طور کلی مشتریان زیادی را به سمت این صنعت جذب نماید. از نظر اقتصادی نیزایجاد خط تولید دستمال کاغذی می تواند توجیه اقتصادی مناسبی نیزداشته باشد .

معمولا قیمت برندهای ایرانی دستمال های کاغذی به موارد خاصی بستگی دارد. در این خصوص می توانیم به برگهای دستمال کاغذی وکیفیت کاغذ و موارد مربوط به آن اشاره داشته باشیم که چه قدر قادرهستند قیمت های متفاوتی را برای دستمال کاغذی به بازار عرضه کنند.

شما نیز باید این موارد را در نظر داشته باشید چون اهمیت فراوانی دارد وتوجه به این موارد نیز خالی از لطف نخواهد بود.

در این قسمت نتیجه می گیریم که با توجه به برندهای خارجی در ایران ایجاد بستر تولید دستمال کاغذی توجیه اقتصادی بسیار مناسبی دارد.

نرخ بازگشت سرمایه 

ایجاد بستر تولید دستمال کاغذی یک تجارت پرسود می باشد. با توجه به این که در سال ۱۴۰۱ قرار داریم و به زودی وارد سال ۱۴۰۲ می شویم افزایش روز افزون قیمت ها شاید بتواند موانعی ایجاد کنند ولی اگرسرمایه اولیه زیادی در حدود ۱ میلیارد به بالا داشته باشیم می توانیم بهراحتی تجارتی پرسود را ایجاد کنیم. با انجام این کار نرخ بازگشت سرمایه برای ما در سال های اولیه به طور کامل خواهد بود و سود ما چند برابر ازسرمایه اولیه مان خواهد شد.

مطالعات بازار 

از نظر بازاری باید بدانید که تولید دستمال کاغذی نیازمند مجوزهایی میباشد که باید برای تولدی آنها را اخذ نمایید. در نظر مطالعات بازاری نیزایجاد بستر تولید دستمال کاغذی نیازمند یک سری فعالیت هایی است که باید از نظر قانونی انجام گیرد. در صورتی که شما دارای طرح توجیهی دستمال کاغذی باشید به هیچ عنوان برای گرفتن اخذ مجوز نیز دچارمشکل نمی شوید.

معمولا در بسیاری از جاها دیده شده که افرادی که طرح توجیهی دستمال کاغذی ندارند در سال های اول از نظر تجاری دچار شکست می شوند.

همچنین اگر شما مطالعات بازاری را انجام دهید، در کمترین زمان ممکن عرضه و تقاضای بسیاری را برای دستمال های کاغذی پیدا می کنید.

مهمترین نکته این است که تجارت دستمال کاغذی چیزی نیست که بعداز ده سال و الی ۱۵ سال متوقف شود، چون این وسیله در همه جا موردنیاز است. معمولا داشتن طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی نیز به شماکمک می کند تا برای شروع این حرفه قدم های درست و محکمی رابردارید.

دریافت سفارش های شما نیز برای مشتری باید به صورت عمده انجام گیرد. از نظر مطالعات بازاری باید بدانید که طرح توجیهی می تواند هزینه ها و سود را برای شما در قالب آمار طبقه بندی و دسته بندی کند.

این مورد یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید آن را در نظر داشته باشید و توجه به آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. اخذ وام و داشتن سرمایه اولیه به طور کلی نیا زمند هرکاری می باشد.

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی سفره خانه سنتی سال 1401 (WORD+PDF)

ولی چون دستمال کاغذی بستر گسترده ای است، شما نیز باید هزینه هاو سرمایه های اولیه زیادی را تقبل کنید تا در آینده کاری خودتان دچارمشکلات کاری و اقتصادی نشوید .

دستگاه تولید دستمال کاغذی

صادرات محصول دستمال کاغذی

صادرات دستمال کاغذی معمولا بر مبنای کیفیت دستمال کاغذی خواهدبود. به عنوان مثال در کشورهای خاورمیانه مثل پاکستان و افغانستان ماشاهد برخی محصولاتی مثل دستمال کاغذی هستیم که کیفیت کمی دارند .

ولی اگر کیفیت محصولات شما زیاد باشد می توانید دستمال های کاغذی با کیفیتی تولید کنید و به کشورهای نظیر افغانستان و پاکستان و عراق وحتی سوریه ارسال نمایید. با توجه به این موارد می توانیم باز از نظرصادرات دستمال کاغذی توجیه اقتصادی آن را نیز در نظر بگیریم و باید به این مورد توجه داشته باشیم چون اهمیت فراوانی دارد.

مهم ترین نکته در ابتدای انجام بیزینس تولید د ستمال کاغذی، داشتن طرح توجیهی می باشد. همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم این است که طرح توجیهی می تواند یک تصور از آینده کاری تولید دستمال کاغذی به ما ارائه دهد. البته تولید دستمال های کاغذی می توانند از نظرتجاری برای ما سود داشته باشند ولی به غیر از تجارت هیچ سود خاصینیز نخواهند داشت .

حتی در  زمینه صادرات نیز می توانید به نرخ بازگشت سرمایه فکر کنید.

در سال ۱۴۰۱ اگر شما دارای خط تولید دستمال کاغذی هستید، می توانیدمحصولات تان را به دلار به کشورهای منطقه صادر نمایید .

سود هر تن صادرات محصولات

معمولا در هر تن قادر خواهید بود که در حدود ۱۰۰ هزار دلار در آمدکسب کنید که در واقع این مقدار مثالی است که ما ذکر کردیم. به طورکلی سفارش ه ای شما در حدود چندین تن می باشد. ولی باید بدانید که کشورهایی که قصد تهیه محصولات شما را دارند تا چه مقدار قصد دارنداز شما دستمال کاغذی تهیه کنند.

باید بدانید که طرحهای توجیهی در بیشتر موارد شامل همه این پروسه هایی است که ما  از ابتدا تا انتهای این مقاله ذکر نمودیم. مهمترین نکتهای که باید در نظر بگیریم ایجاد بستری است که بتواند به ما سود دهی کنید و هم بتواند برای افراد دیگر شغل ایجاد نماید. در طرح توجیهی تمامی این موارد باید ذکر گردند .

به عنوان مثال در زمان اخذ وام تمامی این موارد اگر به درستی ذکرشوند، با درخواست وام شما به طور کلی موافقت خواهد شد و باید آن رادر نظر بگیرید. شاید در سال اول سود زیادی را نتوانید کسب کنید، ولی در آینده سود شما چند برابر می شود و نرخ بازگشت سرمایه بالایی راتجربه خواهید کرد. در ادامه به  جمع بندی مطالب گفته شده می پردازیمپس با ما همراه باشید.

دریافت طرح توجیهی دستمال کاغذی ۱۴۰۱

 

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

جمع بندی

در این مقاله ما طرح توجیهی دستمال کاغذی را بررسی کردیم وجزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم  باید بدانید که طرح توجیهی بیشتر بر اس اس داده هایی است که شما می خواهید در ایجاد بستری برای تولید دستمال کاغذی پیاده سازی کنید.

این امر اهمیت فراوانی دارد. در ابتدا باید نسبت به اخذ وام اقدام کنید .

البته اخذ وام نیز با توجه به طرح توجیهی انجام خواهد شد. مهمترین نکته نیز نرخ بازگشت سرمایه می باشد. درا ین خصوص بازگشت سرمایه در انتهای سال اول و دوم درصد بالایی را به خودش اختصاص می دهد.

۴.۲/۵ - (۹ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا