سیکار طرح

طرح توجیهی لیوان کاغذی سال ۱۴۰۱ (word و pdf)

لیوان کاغذی

فهرست مطالب

در سال اخیر و با پیشرفت جوامع و صنعتی شدن زندگی افراد، نیاز به ظروف و لوازم یکبار مصرف و کاغذی بیشتر حس می شود. لیوان کاغذی یکی از این لوازم پرکاربرد است که تولید آن بسیار مهم و اساسی است. در طرح توجیهی لیوان کاغذی هدف برآورد هزینه های تولید در کارگاه های داخلی کشور است. در این مقاله که طرح توجیهی لیوان کاغذی است، ما قصد داریم تمام مراحل راه اندازی این کسب و کار را برایتان شرح دهیم. امیدواریم که این مطالب بتوانند شما در مسیر راه اندازی این شغل راهنمایی کنند.

برای دانلود طرح توجیهی لیوان کاغذی کاغذی نگارش ۱۴۰۱ کلیک کنید

موارد مصرف لیوان کاغذی

امروزه با وجود لیوان های کاغذی، کمتر کسی از لیوان های شیشه ای و یا حتی استیل استفاده می کند. این لیوان ها در بیشتر رستوران ها، کافی شاپ ها، فروشگاه های تولید مواد غذایی، فست فود ها و حتی در مراسم ها و دورهمی های خانوادگی و همچنین در سفرها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. لیوان کاغذی این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون دردسر و در هر جایی که خواستید با خیال راحت و با اطمینان از پاکیزگی آن ها چای یا آب و یا هر نوشیدنی سرد یا گرم را بنوشید. این لیوان ها همچنین در اکثر سمینار ها، جشنواره ها و حتی در اکثر بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز استفاده می شود. جاهای زیاد دیگری نیز از قبیل فرودگاه ها و هواپیما ها، از این محصول استفاده می کنند.

مقدار سرمایه لازم برای شروع کار

برای شروع هر کاری شما به سرمایه اولیه و سرمایه در گردش نیاز دارید. در طرح توجیهی لیوان کاغذی، ما برای شما بیان می کنیم که میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی تولید لیوان های کاغذی به چه عواملی بستگی دارد. در تولید لیوان های کاغذی شما به یک سرمایه اولیه نیاز دارید. البته نمی توان میزان دقیق و درستی از این مقدار سرمایه به شما بدهیم. چون این میزان به عواملی همچون شهر محل تولید شما، میزان اجاره بهای کارگاه تولیدی تان و همچنین مسافت شما از کارخانه های تولید مواد اولیه بستگی دارد و می تواند متغیر باشد.خط تولید لیوان کاغذی

حتی میزان قیمت مواد اولیه هم در شهرتان می تواند بر میزان سرمایه  اولیه تان تاثیر بگذارد. تمام این موارد بر سرمایه اولیه تاثیرگذار است. اما شما باید سرمایه در گردشی هم داشته باشید که بعد از هر تولید سود کارتان را محاسبه کنید. تا در نهایت با این سود بتوانید قبوض، حقوق تیم تولید و موارد دیگر را پرداخت کنید. نگران نباشید، نکته ای که در این بین وجود دارد این است که تولید لیوان های کاغذی جزو مشاغل با هزینه اندک است و برای شروع کار شما به سرمایه زیاد و فضای کاری بزرگ نیاز ندارید.

چه چیز هایی برای شروع لازم است؟

یکی از مهم ترین مزیت هایی که این شغل دارد، این است که برای شروع کار شما به تجهیزات زیادی نیاز ندارید. در واقع برای تولید لیوان کاغذی، ابتدا شما به یک دستگاه اتوماتیک تولید لیوان کاغذی که حداقل با یک اپراتور کار می کند، نیاز دارید. شما می توانید مواد اولیه که همان رول های کاغذی هستند را به دستگاه بدهید و بعد از برش، لیوان های مورد نظر را با ابعاد مد نظر تحویل بگیرید.

بعد از این مرحله نوبت به چاپ طرح ها و اشکال مختلف روی لیوان می رسد که شما باید یک دستگاه چاپ هم داشته باشید. البته باید گفت حتما نیاز به دستگاه چاپ در مراحل اولیه پاگیری شغلتان نیست. شما می توانید در شروع کار، چاپ طرح های لیوان را به مراکز چاپ بسپارید.دستگاه تولید لیوان کاغذی

مراحل تولید لیوان کاغذی

برای تولید یک  لیوان کاغذی خوب و با دوام، شما در ابتدا به تراشه های چوب نیاز دارید. بعد این تراشه های چوب را به شکل خمیری در آورده و بعد این خمیر را با مواد شیمیایی همچون کلر و هیدروکسید سدیم ترکیب می کنید. در این حالت شما یک خمیر سفید و نرم به دست خواهید آورد. در این فرآیند لیوان ها باید استریل شوند تا از نظر بهداشتی، سلامت شما را به خطر نیندازند. در مرحل بعد از سفید و استریل شدن خمیر، نوبت به ترکیب ماده پلی اتیلن می رسد. این ماده باعث می شود که مایعات درون لیوان نشتی پیدا نکنند و اثرات شیمیایی مواد دیگر از بین بروند. البته این مرحله باعث حفظ محیط زیست نیز می شود. بعد از گذراندن تمامی این مراحل، فرآیند تولید آغاز می گردد.

بررسی فرآیند تولید لیوان

در طرح توجیهی لیوان کاغذی، بررسی فرآیند تولید بسیار ضروری است . چون با یک فرآیند خوب شما می توانید یک خروجی خوب و زیبا و کارآمد داشته باشید. فرآیند تولید به ۵ مرحله تقسیم بندی می شود. این ۵ مرحله به شرح زیر است:

  1. در ابتدای کار، کاغذ باید روکش زده شود. این کار با دستگاه و ماده پلی اتیلن انجام خواهد شد.
  2. در مرحله دوم نوبت برش قسمت های مختلف لیوان است.
  3. مرحله سوم برای چاپ طرح روی لیوان است. شما می توانید طرح های دلخواه تان را بر روی لیوان ها چاپ نمایید.
  4. در مرحله چهارم، مراحل تولید لیوان ها با دستگاه، در هر اندازه و ابعادی که شما در نظر بگیرید، انجام می شود.
  5. حالا باید لیوان های تولید شده را بسته بندی کنید.

این نکته را فراموش نکنید که در فرآیند تولید لیوان کاغذی، رعایت نکات بهداشتی کاملا مهم و ضروری است. در واقع حتما باید در بخش بسته بندی دقت لازم صورت گیرد.

لیوان کاغذی رنگی

نحوه تهیه مواد اولیه برای شروع

در طرح توجیهی لیوان کاغذی ما به شما می گوییم که ابتدا مواد مورد نیاز را از کجا تهیه کنید. برای این کار شما باید ابتدا کاغذ مورد نیاز خود را از واردکنندگان کاغذ تهیه کنید. این کاغذ هم به صورت خام و هم به صورت استروک در بازار موجود می باشد. اگر شما کاغذ استروک را برای کارتان تهیه کردید؛ یک گام جلوتر هستید. چون دیگر نیاز به چاپ و مراحل برش کاری ندارید. فقط کافیست کاغذ استروک را در دستگاه قرار دهید و مراحل تولید را شروع کنید.

روش های بازاریابی برای فروش محصولات

هر محصولی روش بازاریابی متفاوت به خود را دارد.  لیوان کاغذی نیز همانند دیگر محصولات نیاز به یک بازار قوی و قدرتمند دارد. برای این که شما در ابتدا بتوانید بازار را در دست بگیرید، نکته اول تشکیل یک تیم بازاریابی است که بتوانند برای بازار این محصول، طرح ها و روش های مختلفی را ارائه دهند. دومین نکته در بازاریابی لیوان های کاغذی، توجه به نیاز و سلیقه مشتری است. شما با توجه به این نیاز ها می توانید بعد از مدتی جایگاه ویژه ای برای خود در بازار کار بیابید.

بازار رقابتی در زمینه تولیدات لیوان

برای بازار رقابتی لیوان های کاغذی دو دیدگاه وجود دارد. این دو دیدگاه به شرح زیر است :

دیدگاه اول حاشیه سود کمتر مشتری بیشتر:

این دیدگاه بر این نکته اشاره دارد که شما برای اینکه بتوانید در ابتدا محصولات خود را در بازار ارائه دهید باید تمرکز زیادی بر روی کیفیت و حاشیه سود کم محصول داشته باشید. در این شرایط، ترکیب دو فاکتور کیفیت و قیمت مقرون به صرفه، می تواند کمک زیادی به بهتر و بیشتر دیده شدن شما در بازار کند.

دومین نکته در این دیدگاه این است که شما حتی می توانید برای بازار محصول خود طرح های حمایتی یا تشویقی برگزار کنید. در این طرح ها می توانید با سود کم، محصول بیشتری به فروش برسانید. به طور مثال در مراسم ها و اعیاد مختلف طرح ها و جشنواره های فروش قرار دهید و در این جشنواره ها سود کمتری دریافت کنید. این طرح ها به تنهایی می توانند باعث رونق بازار شما شوند.

دیدگاه دوم شناسایی منطقه های رقابتی:

در این دیدگاه شما باید مناطقی را که از لیوان کاغذی استفاده بیشتری می کنند، شناسایی کنید. در این دیدگاه شما با در نظر گرفتن منطقه فروش و همچنین افرادی که در این مناطق محصولاتشان را ارائه می دهند، می توانید برنامه ای درست و روشن برای تسلط بر بازار کار بچینید. نکته دومی که در این دیدگاه می تواند به شما کمک کند، شناخت رقبای شما در یک منطقه است. شما باید در ابتدا اطلاعات کاملی از میزان و نحوه توزیع و عرضه محصول رقبای خود در این منطقه داشته باشید تا بتوانید با توجه به نقاط ضعف و نقاط قوت رقبای خود عمل کنید.تولید لیوان کاغذی

آموزش کلید موفقیت شما است

شما برای هر کاری نیاز به آموزش دارید و زمانی می توانید در کارتان موفق شوید که تمام آموزش های لازم برای آن کار را گذرانده باشید. در طرح توجیهی لیوان کاغذی هم ما تلاش کردیم تمامی این نکات را برایتان شرح دهیم. به شما کمک کنیم تا بتوانید بعد از این آموزش ها یک گام مثبت برای رسیدن به هدفتان بردارید. اگر شما تمام آموزش های لازم را سرلوحه خود قرار دهید، آنگاه می توانید موقعیت درستی را در بازار این محصول، اذان خود کنید.

کیفیت را هدفتان قرار دهید

یکی از مواردی که ما به شما پیشنهاد می کنیم که در طرح توجیهی لیوان کاغذی به آن توجه کنید، کیفیت لیوان های تولید شده است. اگر شما می خواهید در بازار فروش حرفی برای گفتن داشته باشید و بتوانید با برند های مختلف در این عرصه رقابت کنید؛ باید حتما کیفیت را هدفتان قرار دهید. با درنظر گرفتن کیفیت محصول، شما می توانید بعد از مدتی، جایگاه ویژه ای در بازار این محصول داشته باشید.

دریافت طرح توجیهی لیوان کاغذی ۱۴۰۱

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

نکته پایانی در رابطه با سفارش طرح توجیهی لیوان کاغذی

در طرح توجیهی لیوان های کاغذی ما سعی کردیم تمامی موارد را برای شما بیان کنیم که بتوانید از تمامی مراحل فرآیند تولید لیوان های کاغذی آگاه شوید و بعد از داشتن اطلاعات کامل کار خود را شروع کنید. برای شروع تولید لیوان های کاغذی گام های زیادی وجود دارند.

اما به نظر ما موثرترین و درست ترین گام، اقدام برای دریافت وام است. در نهایت در صورت بروز هر گونه مشکل یا سوالی می توانید با پشتیبانان مجموعه ما ارتباط بگیرید. امیدواریم که این توضیحات بتواند، تاثیر مثبتی در روال تصمیم گیری شما بگذارد.

۴/۵ - (۲ امتیاز)