سیکار طرح
دامپروریمقالات آموزشی

طرح توجیهی گاوداری شیری سال ۱۴۰۱ (WORD+PDF)

معمولا برای شروع هر کاری نیاز داریم تا کسب و کار مرتبط با آن را راه اندازی نماییم. در مورد گاوداری شیری نیز همین طور است. همیشه هر کسب و کاری نیازمند به چند عامل است.  باید در نظر داشته باشیم که مهمترین عامل هر کسب و کار داشتن یک طرح توجیهی می باشد . همچنین در مورد گاوداری شیری باید بدانیم که چه گاوهایی ویژگیهای مرغوبی در این زمینه را ایفا می کنند. مهمترین نکته در این خصوص این است که باید بدانید گاوها در چه آب و هوایی می توانند رشد پیدا کنند و شیر دهند در این مقاله ما قصد داریم طرح توجیهی گاوداری شیری را بررسی کنیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا انتها همراه باشید تا نکات و جزئیات را مطرح نماییم.

برای دانلود طرح توجیهی گاوداری شیری نگارش ۱۴۰۱ کلیک کنید

تهیه طرح توجیهی جهت اخذ وام برای گاوداری شیری 

در خصوص گاوداری شیری باید بدانید که دریافت وام معمولاً از سوی دولت باید انجام شود به طوری که شما به عنوان متقاضی می توانید با ارائه بهترین نوع طرح توجیهی از جهاد کشاورزی و صندوق ملی وام های بلند مدت و کوتاه مدت را دریافت کنید .

گاو

 باید بدانید که در طرح توجیهی تمامی این موارد باید ارائه و پیاده سازی شوند. معمولاً مواردی مثل میزان سرمایه اولیه و میزان درآمد و فروش و همچنین دوره برگشت سرمایه از مهم ترین مواردی است که افراد به آن در خصوص ایجاد کسب و کار برای گاوداری شیری به آن توجه می کنند   در طرح توجیهی برای اخذ وام باید در نظر داشته باشید که بهترین نکات میتوانند باعث بالا رفتن مقدار وام برای شما شوند .

سرمایه اولیه برای طرح گاوداری شیری

برای طرح توجیهی گاوداری شیری معمولا جهت شروع کار باید مقداری سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید. این سرمایه باید از چند صد میلیون تا چند میلیارد باشد.

معمولاً شما در این خصوص به تجهیزات خاصی نیز نیاز پیدا می کنید. به عنوان مثال باید مکانی برای گاوها داشته باشید تا علوفه های مغذی را مصرف نمایند. سرمایه اولیه بستگی به مکان گاوداری دارد هرچه مکان بزرگتر باشد هزینه های احداث ان نیز بیشتر میشود.

برآورد هزینه ها برای طرح گاوداری شیری

 برآورد هزینه ها معمولاً مواردی را شامل می‌شود که در زیر به آنها اشاره خواهیم داشت:

یکی از عوامل مهم در این خصوص متراژ گاوداری می باشد که باید هزینه های زیادی صرف آن شود . باید در نظر داشته باشید که ملزوماتی که شما نیاز دارید دارای هزینه هایی نیز هستند و برای ایجاد کسب و کار جهت طرح توجیهی گاوداری شیری به آن نیاز دارید .

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی خانه بازی کودک {اخذ مجوز و تسهیلات بانکی}

 باید در نظر بگیرید که تمامی مراحل از نظر اخذ وام تا حتی داشتن سرمایه اولیه در این خصوص اهمیت بالایی دارند و باید به آن توجه داشته باشید .

از دارو گرفته تا غذا و علوفه و تمامی موارد مربوطه دارای هزینه هایی هستند که باید آنها را برای ایجاد کسب و کار جهت طرح توجیهی گاوداری شیری در نظر بگیرید .

میزان سوددهی طرح گاوداری شیری

برای اینکه بدانیم سوددهی جهت طرح توجیهی گاوداری شیری چه مقدار است، باید مواردی را نیز در نظر داشته باشیم اول اینکه باید بدانیم گاو چه مقدار روزانه شیر تولید میکند .

میزان عرضه و تقاضا برای شیر چه مقدار می باشد تا به سود خالصی که می خواهیم دست پیدا نماییم . به طور کلی برای محاسبه دقیق سود باید یک حسابدار استخدام کنیم تا به طور دقیق مقدار سودی که در هر روز و یا هر ماه به دست می آوریم را برای ما محاسبه نماید .

 معمولاً سود و زیان در هر کاری به طور کلی وجود دارد ولی با پیش بینی شرایط بازار می توانیم بر این موارد تسلط کاملی پیدا نماییم . معمولاً باید در نظر داشته باشید که شیر تنها چیزی است که عرضه و تقاضای نسبتاً بالایی برای بسیاری از بخش ها دارد .

 ولی مهمترین نکته میزان عرضه و تقاضا در هر روز می باشد سپس شما بر این اساس می توانید میزان سود و زیان خودتان را به طور کامل تعیین نمایید و باید به آن توجه داشته باشید چون اهمیت فراوانی دارد و توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود.

گاو شیرینرخ بازگشت سرمایه برای طرح گاوداری شیری 

در خصوص نرخ بازگشت سرمایه باید بدانید که معمولاً این نرخ در یک بازه زمانی تعیین می شود. به عنوان مثال اگر شما مبلغی در حدود یک میلیارد را به عنوان سرمایه اولیه برای طرح توجیهی گاوداری شیری پس انداز داشته اید، چند برابر این مبلغ در این حوزه را می توانید بعد از چند ماه دریافت نمایید.

 این مورد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی در هر کاری نرخ بازگشت سرمایه نسبتاً روندی اوج پذیر را در طول ماه ها پیدا خواهد کرد. شما به عنوان یک فرد میتوانید در صورتی که سود بالا را مد نظر دارید، سرمایه اولیه مطابق با نیاز تان داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای طرح گاوداری شیری

تجهیزات مورد نیاز معمولاً شامل شیر دوش و شیر سرد کن و ژنراتور و آسیاب و میکسر و بالابر و یا  نوار نقاله  و همچنین هواکش برای انبار تراکتور و باسکول و سمپاش و شعله افکن و تانکر حمل شیر را شامل می شود. تمامی این تجهیزات قیمت خاص خودشان را دارند و با توجه به بالا رفتن روزافزون قیمت ارز در کشورمان ممکن است تا چند ماه بعد شما برای سرمایه اولیه به مبلغی در حدود ۵ میلیارد جهت ایجاد طرح توجیهی گاوداری شیری نیاز داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی احداث کلینیک پوست مو زیبایی

 باید در نظر بگیریم که در صورتی که شریک کاری نیز داریم می‌توانیم سود زیادی نیز در این کار ببریم و در آن صورت سرمایه اولیه ما افزایش خواهد یافت. به طور کلی در طرح توجیهی معمولاً موارد اصلی مورد نظر است، تا مارا به هدفی که در ذهن داریم برساند .

گاوفرایند تولید طرح گاوداری شیری

معمولاً در ابتدا شما باید دانش خوبی در پرورش گاوداری شیری داشته باشید. همچنین باید بدانید که در طرح توجیهی مربوطه گاو ها را باید نسبت به هم تشخیص دهید. بهداشت گاوها نیز در زمینه طرح توجیهی گاوداری شیری از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن توجه داشته باشید چون مهم است.

 نکته مهمی که باید در این خصوص در نظر بگیرید این است که معمولاً مزایای آن در هنگام کار تولیدی بسیار بهتر است به عنوان مثال شما در ابتدا باید مجوز پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری را نیز برای این کار داشته باشید. همچنین باید بدانید که در ابتدا باید بهترین نژادهای گاو ها را انتخاب کنید.

 یکی از بهترین  گاوها در این زمینه  نژاد هلشتاین میباشد. این نژاد معمولاً در طول ماه ها و یا در طول روز می تواند چند صد لیتر به ما شیر دهد. باید به این مورد نیز توجه داشته باشیم چون اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود. معمولاً سازگاری این نژاد نسبت به سایر نژاد ها از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. سپس شما می توانید با استخدام چند متخصص نسبت به زمان بهره برداری شیر ها اقدامات لازم را به انجام برسانید.

به طور کلی باید بدانید که در روند تولید، تمامی شرایط بهداشتی باید به طور کامل رعایت شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مهمترین نکته در خصوص این کار این است که در انتها سود زیادی نیز حاصل حال ما شود.  استفاده درست از تجهیزات می‌تواند به ما کمک کند تا به چیزی که می خواهیم دست پیدا نماییم. این مورد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

گاوداری شیریتوجیه اقتصادی طرح گاوداری شیری

بله معمولاً نیاز به شیر در کل جامعه در هر روز افزایش می یابد. ما نیز می‌توانیم نسبت به عرضه و تقاضا مقدار تولید مان را افزایش و یا کاهش دهیم. البته باید بدانید که مهم ترین نکته در خصوص طرح توجیهی گاوداری شیری این است که بتوانیم شیر های با کیفیتی را در اختیار مردم قرار دهیم.

معمولاً قیمت های مربوطه نیز بر اساس نرخ روزانه شیر بر اساس نرخ دولتی میباشد. شما به عنوان یک کارآفرین در حوزه طرح توجیهی گاوداری شیری باید بدانید که نیاز به چندین کارگر نیز خواهید داشت.

 به عنوان مثال حدود ۲۰ الی ۳۰ کارگر می توانند برای یک گاوداری کافی باشند. همچنین باید در نظر داشته باشید که شما به عنوان تاسیس کننده گاوداری باید نسبت به حقوق کارگران اقدامات لازم را بر اساس سرمایه اولیه و موارد مربوطه دیگر در آینده انجام برسانید.

پیشنهاد مطالعه:  طرح توجیهی تولید پودر میوه ( اخذ مجوز + وام )

 در حوزه توجیه اقتصادی باید بدانیم که مقدار سود در سالهای آینده نیز افزایش دارد یا خیر. به طور کلی توجیه اقتصادی می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم یک برنامه و استراتژی خاصی را برای آینده تجاری طرح توجیهی گاوداری شیری در نظر بگیریم و آن را پیاده سازی نماییم.

مطالعات بازار برای طرح گاوداری شیری

 در حوزه مطالعات بازاری باید در نظر داشته باشید که معمولا  مشکلات این حوزه باید مورد بررسی قرار گیرد تا از نظر تجاری فرد تاسیس کننده گاوداری شیری دچار مشکل در آینده نشود. همچنین باید بدانید که میزان عرضه و تقاضا نیز به طور کلی باید از نظر مطالعات بازار ی مورد بررسی قرار گیرد و باید به آن توجه داشته باشید.

  به طور کلی برخی افراد بر این باورند که می توانیم از دامپزشک نیز استفاده کنیم ولی هزینه دامپزشک در حوزه گاوداری شیری به صورت جدا صورت می گیرد چون در حین کار باید فعالیتهای دامپزشک انجام گیرد . همچنین شما می توانید با استخدام یک حسابدار نسبت به میزان سود و هزینه ها اقدامات لازم را به انجام برسانید تا در هر کار دچار مشکلات اقتصادی نشوید.

 از نظر بازار نیز باید مطالعه انجام شود تا چه نژادی در حوزه گاوداری شیری مورد استفاده قرار گیرد . معمولاً نژاد هلشتاین یکی از بهترین نژاد ها برای تاسیس طرح توجیهی گاوداری شیری به حساب می آید که باید به آن توجه داشته باشید چون اهمیت بالایی دارد و توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود.

صادرات محصول گاوداری شیری

معمولاً صادرات محصول گاوداری شیری بر اساس کیفیت شیر ها و حتی کیفیت گاو ها صورت می گیرد . در صورتی که صاحب یک گاوداری شیری هستید باید بدانید که هر چه کیفیت کار شما باشد کشورهای زیادی خواهان محصولات شما خواهند بود.

 در این حوزه می توانیم به عنوان یک مقایسه کشور هلند را مثال بزنیم که در زمینه گاوداری شیری حرف اول را در دنیا میزند . باید به این موضوع توجه داشته باشید که از نظر صادرات باید رابط های خوبی نیز در این زمینه داشته باشید تا سود زیادی حاصل حال شما شود.

 مخصوصا نیز باید افرادی را به عنوان حسابدار و حقوقدان انتخاب کنید تا زمینه حقوقی را برای صادرات گاوداری شیری برای شما ایجاد نمایند و باید به این مورد نیز توجه کاملی داشته باشید.

 به طور کلی معمولاً از نظر صادرات  گاوداری شیری یکی از مهمترین بخش ها در صنعت هر کشور به حساب می آید . در ایران نیز می توانیم این صنعت را بر اساس داشتن یک سرمایه اولیه با مقدار بالا و داشتن یک وام در حدود یک میلیارد ایجاد کنیم.

دریافت طرح توجیهی گاوداری شیری ۱۴۰۱

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

جمع بندی

در این مقاله ما طرح توجیهی گاوداری شیری را بررسی کردیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم . باید در نظر داشته باشید که جهت طرح توجیهی گاوداری شیری شما به یک مقدار سرمایه اولیه و وام نیاز دارید تا بتوانید یک متراژ ۱۰۰۰ متر را برای طرح توجیهی گاوداری شیری اجاره کنید.

همچنین مقدار سود دهی و نرخ بازگشت سرمایه و موارد مربوط به آن را باید در نظر داشته باشید. البته به طور کلی از نظر طرح توجیهی شما می‌توانید از متخصصین حسابدار نیز استفاده کنید تا از نظر اقتصاد در آینده دچار مشکل نشوید.

 

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا