سیکار طرح

طرح توجیهی استخراج بیت کوین سال ۱۴۰۲ (word+pdf)

فهرست مطالب

حتما در روزهای اخیر نام بیت کوین را بسیار شنیده‌اید، بیت کوین نخستین ارزدیجیتال در تمامی جهان است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. شما می‌توانید به راحتی با کمک این ارز خرید و سرمایه‌گذاری کنید، بدون اینکه نگران تورم و یا رکود باشید. اگر قصد سرمایه‌گذاری با کمک این پول دیجیتالی را دارید،پیشنهاد می‌کنیم در ادامه طرح توجیهی بیت کوین با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری دراین زمینه دراختیار شما قراردهیم.

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

آشنایی با تاریخچه ارزدیجیتال بیت کوین

اگر می‌خواهید درباره تاریخچه ارزهای دیجیتال بدانید، باید بگوییم تمامی ارزهای دیجیتالی در سکوت تولید می‌شوند. برای مثال هیچ کس نمی‌داند سازنده اصلی بیت کوین چه کسی است. در برخی از منابع گفته می‌شود سازنده این ارز شخصی به نام ساتوشی ناکوموتو است اما مشخص نیست که این نام متعلق به یک فرد است و یا به یک گروه تعلق دارد.

براورد هزینه

اولین تراکنشی که توسط بیت کوین انجام شد، مربوط به سال ۲۰۱۰ بوده‌است. دراین تراکنس یک برنامه‌نویس برای خرید پیتزا پیشنهاد ده هزار بیت کوین داده بوده‌است. بعدها این ارز دیجیتال به تلفن‌های هوشمند نیز راه پیداکرد و در همان سال اولین تراکنش موبایل به موبایل آن نیز صورت گرفت.

این نوع ارزدیجیتال امروزه در بین نمونه‌های مشابه دیگر طرفداران بیشتری پیداکرده‌است که دلایل این محبوبیت را درادامه بیشتر بیان می‌کنیم.

ویژگی‌های برتر ارزدیجیتال بیت کوین

همانطور که قبلا هم اشاره‌کردیم ارزدیجیتال بیت کوین دارای ویژگی‌های خاصی است که سبب محبوبیت آن در میان مردم شده‌است. برخی از این ویژگی‌ها را درادامه ببرسی می‌کنیم.

غیرمتمرکزبودن

منظور از غیرمتمرکزبودن این ارز دیجیتالی این است که وابسته به هیچ ارگان ودولتی نیست به همین دلیل شما می‌توانید به صورت مستقیم عملیات‌های مربوط را انجام دهید. این نکته برای تمامی ارزهای دیجیتال صادق است.

آسان بودن روند معامله

به دلیل نبود نهادهای نظارتی و قوانین سختگیرانه در انجام معاملات، روند انجام آن‌ها بسیارآسان است. درواقع هیچ دولتی روی این معاملات تسلط ندارد به همین دلیل نیز خرید وفروش در بازار ارزدیجیتال بسیارراحت تر از دنیای واقعی است.

امنیت بالا

تصور نکنید که به دلیل عدم نظارت روی معاملات بیت کوین، امنیتی دراین زمینه وجودندارد. دقت کنید ارزهای دیجیتال معادل فیزیکی ندارند و تنها از رمزهای دیجیتالی ساخته شده اند. دستیابی به این رمزها کار بسیارسخت و پیچیده‌ای است و همین موضوع نیز میزان تقلب را به حداقل میزان ممکن می‌رساند.

ناشناس بودن هویت افراد

در معاملات بیت کوین طرفین معامله به هیچ عنوان شناختی از هم ندارند، بعدها نیز پیگیری برای دریافت اطلاعات طرفین کاملا بیهوده خواهدبود.

جابه‌جایی آسان

به دلیل عدم وجود فیزیکی ارزهای دیجیتال خیلی راحت تر از سایر پول‌ها می‌توانید آن را جابه جا کنید.

عدم دریافت مالیات

دقت داشته باشید هیچ دولتی ارزهای دیجیتالی را به رسمیت نمی‌شناسد و به صورت کلی هنوز قوانینی برای برخورد با آن‌ها نیز وضع نشده‌است. به همین دلیل برای معاملاتی که در آن صورت می‌گیرد نیز هیچ مالیاتی دریافت نمی‌شود.

عدم برگشت‌پذیری تراکنش‌ها

همانطور که قبلا هم گفتیم هویت کسانی که با کمک ارزدیجیتال معاملات را انجام می‌دهند، کاملا ناشناس است. پس درصورت اینکه یک تراکنش به ثبت برسد به هیچ عنوان نمی‌توان آن را برگرداند. پس اگر قصد انجام معاملات با کمک بیت کوین را دارید، بهتراست ابتدا از صحت آن اطمینان حاصل کنید زیرا به هیچ عنوان امکان تغییر دراین حوزه وجودندارد.

طرح توجیهی بیت کوین

مجوزهای قانونی برای استخراج ارزدیجیتال بیت کوین

برای سرمایه‌گذاری در تولید بیت کوین باید ابتدا در سایت بهین یاب ثبت نام کنید. سپس لازم است طرح توجیهی فنی و اقتصادی خود را تکمیل کنید و اطلاعات مالی وفنی مربوط را وارد آن کنید. پس ازاینکه اطلاعات خود را در این بخش به صورت کامل واردکردید، لازم است به کارشناس بررسی کننده در اداره صنعت معدن وتجارت مراجعه کنید. درنهایت نیز می‌توانید با هماهنگی‌های وزارت معدن و تجارت فرم مربوط به استعلام شهرک‌های صنعتی شهرستان و اداره محیطزیست همان استان را دریافت کنید.

سپس به یکی از شهرک‌های صنعتی مراجعه کنید و زمینی را به میزان ابعادموردنیاز برای احداث مزرعه بیت کوین رزرو کنید.البته باید مجوزهای لازم و مربوط به آن را نیز به سازمان معدن و تجارت تحویل دهید. در مرحله بعد نیز لازم است هزینه‌های لازم برای صدورجواز تاسیس باید به حساب خزانه‌داری دولت پرداخت شود. رسیدکاغذی مربوط به آن نیز باید تحویل کارشناسان تحویل جواز شود تا امکان تاسیس آن فراهم گردد.

بدین ترتیب می‌توانید جواز استخراج ارزدیجیتال بیت کوین را دریافت کنید. حال شاید این سوال برای شما به وجودآید که این جواز تاچه مدتی اعتبار دارد؟

دقت کنید اعتبار مجوز ماینینگ و یا همان بیت کوین حدود شش ماه اعتبار دارد. البته می‌توانید با ارائه گزارش‌های پیشرفت کاری آن را برای دوره دیگری نیز تمدید کنید. توجه کنید تمدیدهای بعدی بسته به ارائه گزارش‌های لازم صورت خواهدگرفت.

بررسی وضعیت قانونی استخراج ارزدیجیتال بیت کوین

ارزدیجیتال بیت کوین هنوز به صورت قانونی درایران شناخته نشده‌است واما سرمایه گذاری دراین مسیر هم جرم محسوب نمی‌شود.در قوانین مربوط به مجازات اسلامی نیز هیچ‌گونه مجازاتی برای سرمایه‌گذاری و یا خرید و فروش ارزهای دیجیتالی تعیین نشده‌است.

البته توجه داشته باشید استفاده از این نوع ارزدیجیتال و نگهداری آن تنها درصورتی جرم نیست که بیت کوین ابزار مربوط به جرم دیگری نباشد و سایر قوانین مربوط به نقض نکنند. برای مثال پولشویی جرم محسوب می‌شود، پس اگر با کمک بیت کوین این جرم صورت گیرد مجرم خواهیدبود.

نیروانتظامی ازجمله ارگان‌هایی است که در قبال کلاهبرداری‌های این حوزه مسئولیت دارند. پس جدای از اینکه ارزدیجیتال نوعی فناوری است می‌توان قوانین لازم را درباره آن نیز اعمال کرد.

شناسایی و فراهم کردن دستگاه‌های استخراج بیت کوین

اگر می‌خواهید در زمینه بیت کوین سرمایه گذاری کنید، لازم است بدانید با کمک کامپیوترهای خانگی نمی‌توانید این کار را انجام دهید بلکه باید برای استفاده از آن دستگاه مخصوص ای سیک را دراختیار داشته باشید. بهترین دستگاه استخراج بیت کوین آن دستگاهی است که بتوانید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید و علاوه برآن نیز بازگشت سرمایه سریعتری داشته باشد. منظور از زمان بازگشت سرمایه همان زمانی است که هزینه‌های مربوط به خرید دستگاه به کلی برمی‌گردد.

دقت داشته باشید برای خرید یک دستگاه استخراج بیت کوین لازم است شرایط منطقه فعالیت و خود را درنظرداشته باشید وبراین اساس انتخاب کنید. برای مثال ممکن است خرید دستگاه‌های قدیمی برای برخی از افراد بهتر باشد. نکته مهمتر این است که به هیچ عنوان بالابودن قدرت دستگاه به معنی بهتربودن آن نیست بلکه مواردی نظیر میزان مصرف برق، اندازه و… مواردی است که در میزان سوددهی تاثیر دارد.

تحول در دستگاه های بیت کوین

برند سامسونگ به تازگی اختراع جدیدی را وارد بازارکرده‌است که در استخراج ارزهای دیجیتالی نیز تحولاتی را صورت داده‌است. دستگاه استخراج شده توسط این برند دارای یک سیستم قابل برنامه‌ریزی برای ذخیره اطلاعات است که می‌تواند تمامی مشکلات مربوط به ارزدیجیتال را برطرف کرده و درنهایت نیزبازدهی ماینرها را تاحدزیادی افزایش دهد.

این ماینر نوعی از تجهیزات حرفه‌ای مربوط به استخراج ارز برحسب یک نوع الگوریتم خاص هستند که محدودیت‌های خاصی را نیز دنبال می‌کنند. البته هزینه مربوط به استخراج آن نیز متغیر خواهدبود.

نکاتی برای خرید دستگاه‌های استخراج ارز

اگر قصدخرید یک دستگاه استخراج ارزدیجیتال را دارید، بهتراست قبل از خرید نکاتی را مدنظرداشته باشید. برخی از این نکات را درادامه بررسی می‌کنیم.

صدای بالای دستگاه را درنظرداشته باشید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام خرید دستگاه درنظرداشته باشید، صدای بالای دستگاه است. برخی از دستگاه‌های ارزدیجیتال صداهای طاقت فرسایی دارند به همین دلیل نیز ممکن است نتوانید مکان مناسبی را برای آن‌ها پیداکنید.

برق دستگاه را درنظرداشته باشید

دقت داشته باشید باید بتوانید برق دستگاه را تامین کنید، برای استفاده از این دستگاه نمی‌توانید از برق خانگی، صنعتی ویا کشاورزی کمک بگیرید.دقت کنید درصورت مشخص شدن این موضوع از سوی مقامات قضایی با شما برخورد سختی خواهدشد.

به دنبال دستگاه‌های قدرتمند نباشید

همانطور که در مطالب قبلی بیان کردیم، قدرتمندترین دستگاه‌ها لزوما بهترین آن‌ها نیستند.از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید دستگاه مانیر درنظرداشته باشید طول عمر و مدت زمان استفاده از آن است.

برای اینکه خیالتان از بابت خرید مطمئن باشد، بهتراست به دنبال دستگاه‌هایی باشید که تولیدکننده‌های خوبی دارند و امتحان خود را پس داده‌اند.

امکان خرابی و تعمیر دستگاه را درنظربگیرید

معمولا تمامی دستگاه‌های مانیر در طولانی مدت دچار خرابی می‌شوند، به همین دلیل نیز باید به فکر تعمیر آن‌ها نیز باشید. پس بهتراست قبل از خرید ابتدا بررسی کنید که آیا کدام یک از این محصولات موجودی قطعات را در کشور ما دارد. بدین ترتیب بعدها می‌توانید به راحتی برای تعمیر آن اقدام کنید.سود بیت کوین

به مدل و هش ریت دستگاه توجه کنید

بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار با هش ریت‌های متنوعی عرضه می‌شوند. بهتراست ابتدا دراین زمینه به خوبی تحقیق کنید زیرا بسیاری از سودجویان ممکن است دستگاه‌های ضعیف‌تر را جای نمونه‌های قوی جا بزنندو به شما بفروشند.

بهترین دستگاه استخراج بیت کوین

از برترین برندهای تولیدکننده دستگاه استخراج بیت کوین می‌توان به برند بیت مین اشاره‌کرد. درادامه به معرفی بهترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

 1. بیت مین انت مانیراس۱۹پرو
 2. مایکرو بی تی واتس ماینر ام۳۰ پلاس پلاس
 3. کنان اوالون مانیر۱۲۴۶
 4. بیت مین انت ماینر تی ۱۹
 5. بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پلاس
 6. کنان اوالون ماینز۱۱۶۶پرو

آیا می‌توانیم با استفاده از دستگاه استخراج بیت کوین ارزهای دیگری را نیز استخراج کنیم؟

دقت داشته باشید دستگاه‌های استخراج از یک نوع الگوریتم خاصی پشتیبانی می‌کنند، الگوریتم مربوط به بیت کوین نیز SHA-256 است. شما اگر می‌خواهید ارزهای دیگری را با کمک این دستگاه استخراج کنید باید از این الگوریتم پشتیبانی کنند.

استخرهای استخراج بیت کوین

منظور از استخرهای استخراج بیت کوین درواقع همان مکان‌هایی است که تمامی استخراج کنندگان در این بخش جمع می‌شوند. درنهایت نیز همه افراد برای استخراج کردن یک بلاک تلاش می‌کنند. سود هر ماینر در این استخرها براساس توان پردازشی اوست. درواقع استخرها این امکان را به استخراج کنندگان می‌دهند تا منابع و قدرت پردازشی خود را برای استخراج ارزهای دیجیتالی با دیگر ماینرها به اشتراک بگذارند.

دقت کنید امروزه اگر باوجود هزینه‌های جاری و بالارفتن سختی شبکه‌ها به تنهایی و بدون استفاده از استخر برای استخراج بیت کوین اقدام کنید، مسلما ضررهای زیادی را متحمل خواهیدشد.امروزه در سراسر دنیا تمامی ماینرها قدرت خود را دراختیار استخرها قرارمی‌دهند، درنهایت نیز استخرهای استخراج به عنوان نماینده ماینرها برای پیداکردن معادله بلاک با هم به رقابت می‌پردازند.

روش‌های خریدوفروش در طرح توجیهی بیت کوین

حالا که تابه اینجا اطلاعات لازم را درباره سرمایه گذاری بیت کوین کسب کردید، لازم است درباره روش‌های خرید و فروش آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. برای خرید و فروش بیت کوین دوروش مجزا وجوددارد. دریکی از این روش‌ها می‌توانید از صرافی‌های دیجیتال کمک بگیرید و در روش دوم نیز می‌توانید خودتان خریدار و یا فروشنده پیدا کرده و درنهایت نیز به توافق برسید.

داشتن نماد سایت برای خریدو فروش بیت کوین

دقت داشته باشید استخراج ارز در کشور به صورت قانونی اعلام شده‌است به همین دلیل نیز لازم است به دنبال سایت‌هایی باشید که دراین زمینه نماد اعتبار داشته باشند. بدین ترتیب اگر بعدها در زمینه فعالیت‌های شما مشکلی به وجودآید، می‌توانید به راحتی از طریق پشتیبانی سایت پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

طرح توجیهی بیت کوین

درواقع طرح توجیهی بیت کوین مانند یک پروپوزال عمل می‌کند، که باید برای فعالیت و استخراج بیت کوین آن را انجام دهید. برای طرح توجیهی بیت کوین لازم است موارد زیادی نظیر جمع‌آوری اطلاعات، شناسایی موانع، تحقیقات میدانی و … را انجام دهید.

البته باید تمامی هزینه‌هایی که قراراست برای این تحقیق پرداخت شود را نیز به درستی بررسی کنید. دراین بررسی‌ها باید میزان سودآوری این پروژه را نیز به دقت بررسی کنید تا بتوانید قدم‌های بعدی خود را به درستی بردارید.

طرح توجیهی ماینینگ بیت کوین شامل چه مواردی است؟

 1. چه میزان سرمایه‌ای را برای شروع نیاز دارید؟
 2. میزان درآمدوفروش شما چه مقدار خواهدبود؟
 3. محاسبه نقطه سربه سر
 4. بررسی میزان سودی که از قبل پیش بینی شده‌است؟
 5. چه دوره‌ای برای برگشت سرمایه زمان می‌برد؟
 6. چه میزان نیروی کار لازم است؟
 7. چه میزان تجهیزات دراین زمینه نیازاست؟
 8. سودسالانه شما دراین طرح چقدر خواهدبود؟
 9. هزینه‌های جاری شما چقدر خواهدبود؟
 10. هزینه برق مصرفی شما چه میزان است؟
 11. چه میزان هزینه‌ای باید برای خرید دستگاه متحمل شوید؟
 12. هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی دستگاه چقدر است؟
 13. چه ماشین آلاتی نیاز است؟
 14. در سال اول چه میزان سود خواهیدداشت؟

بررسی ارزش مالی بیت کوین

دقت کنید دربخش طرح توجیهی بیت کوین شما باید به ارزش مالی ارزی که قصد استخراج آن را دارید، پی ببرید. البته باید بدانید ارزهای دیجیتالی از گذشته تا به امروز تغییر و تحولات زیادی داشته‌اند و اما همچنان روند رشد آن‌ها مثبت بوده‌است. پس اگر می‌خواهید دراین زمینه فعالیت داشته باشید، لازم است قبل ازهرکاری صرفه اقتصادی این کار را بررسی کنید.

مزایای بیت کوین

 1. این نوع ارزدیجیتالی تحت تاثیر رکود و یا تورم قرارنمی‌گیرد.
 2. امکان از دست رفتن سرمایه شما دراین روش بسیارکم است.
 3. حکومت‌ها نظارتی را بر آن ندارند.
 4. امکان دسترسی به حساب دیگران بسیار پایین است.
 5. واسطه‌ای برای خرید و فروش وجود ندارد.
 6. نیازی به ارائه اطلاعات دقیق هویتی نیست.
 7. می‌توانید به صورت آنی آن را به سایر ارزهای رایج تبدیل کنید.
 8. امکان برگشت تراکنش‌های انجام شده وجودندارد.

دراین مقاله سعی کردیم اطلاعات جامعی را درباره بیت کوین دراختیار شما قراردهیم. اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید بهتراست طرح توجیهی بیت کوین را تهیه کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)