طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی (word+pdf) سال ۱۴۰۳

قیمت دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

با طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، صاحبان کسب و کار قادر خواهند بود تا قبل از ورود به این عرصه، به بررسی، تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و درآمدهای این حوزه بپردازند. باید بدانید که طرح‌های توجیهی، ابزاری اساسی برای شروع هر کسب و کاری به شمار ‌می‌آیند. طرح‌های توجیهی به افراد کمک می‌کنند تا قبل از هر گونه اقدامی در جهت شروع یک کسب و کار، هزینه‌ها، مزایا، رقبا و سایر موارد اینچنینی را بررسی کنند.

با استفاده از طرح‌های توجیهی، می‌توان به تخمین دقیقی از میزان سرمایه مورد نیاز، هزینه‌های بهره‌برداری، هزینه‌های تولید و همچنین پتانسیل درآمد و سودآوری برای شروع یک بیزینس دست یافت.

دانلود طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی سال ۱۴۰۳

برای تهیه طرح توجیهی کلیک کنید

اخذ مجوزها برای شروع بیزینس در حوزه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

طرح‌های توجیهی، ابزارهای مالی هستند که به میزان پایداری و قابلیت اجرایی کسب و کار پرداخته و به موسسان و سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهند که آیا ورود به این عرصه بازار موثر و سودآور است یا خیر. بنابراین باید اینطور گفت که ارائه طرح‌های توجیهی قبل از راه‌اندازی کسب و کار، از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار بوده و می‌تواند به بهبود استراتژی‌های مالی و افزایش امکان موفقیت یک بیزینس کمک کند.

بنابراین، قبل از شروع هر کسب و کاری باید بدانید که رعایت مقررات و استانداردهای صنعت برای تولید هر نوع ظروف یکبار مصرف اعم از ظروف آلومینیومی ضروری است. علاوه بر این، باید به این موضوع توجه داشتکه هزینه‌های مربوط به اخذ مجوزها، گواهینامه‌های لازم و رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشتی باید در زمان برنامه ریزی و سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. عدم رعایت الزامات و قوانین می‌تواند منجر به جریمه و آسیب به بیزینس شما شود.

هزینه راه اندازی تولید ظروف یکبارمصرف آلومینیومی

 

دریافت تسهیلات بانکی برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

نکته بسیار مهم در مبحث طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی مربوط به مسائل مالی و دریافت وام است. باتوجه به قوانین کشور، در سال‌های اخیر حمایت از مشاغل مختلف در هر حوزه و ابعادی در دستور کار سازمان‌های مختلف کشور قرار گرفته است. بانک‌ها و موسسات مالی از جمله سازمان‌هایی هستند که با دادن وام‌های کم سود می‌توانند به مشاغل نوپا کمک کنند.

مسلماً فردی که می‌خواهد کارخانه و کارگاهی برای تولید ظروف آلومینیومی احداث و تاسیس کند در مرحله اول مطمئناً به فکر گرفتن وام خواهد بود. در واقع، ممکن است صاحب یا صاحبان کسب و کار بخواهند با گرفتن وام کارخانه و یا کارگاه تولیدی خود را احداث کنند.

بانک‌ها برای تولید ظروف آلومینیومی، وام‌ها و تسهیلات مختلفی را در نظر گرفته‌اند که افراد با توجه به شرایط خود و قسط‌های مختلف آن می‌توانند وام‌های متفاوتی را از بانک‌ها دریافت کنند. با این حال باید لازم به ذکر است که برای دریافت وام در ابتدا باید مدارک لازم آماده باشد.

افراد برای احداث و تاسیس یک کارگاه و یا کارخانه تولید ظروف آلومینیومی در مرحله اول باید جواز تاسیس از اداره صنایع و معادن را دریافت کنند. بعد از دریافت جواز تاسیس، می‌توانید برای گرفتن وام اقدام لازم را انجام دهند. افراد برای گرفتن وام به منظور تاسیس و راه اندازی یک کارگاه و یا در ابعاد بزرگ‌تر یک کارخانه تولید ظروف آلومینیومی می‌توانند از دو روش زیر اقدام به گرفتن وام کنند.

گرفتن وام از طریق اداره صنایع و معادن

اگر تولید ظروف آلومینیومی در منطقه‌ای که امکان احداث کارگاه در آن وجود دارد، جزو اولویت‌ها باشد، می‌توان به راحتی از اداره صنایع و معادن وام با بهره و سود کم دریافت کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که حتماً کار شما باید در اولویت اداره صنایع و معادن باشد.

علاوه بر این، ضروری است که قبل از گرفتن وام حتما طرح توجیهی تولید ظروف آلومینیومی را نوشته شده و آماده باشد. پس از گرفتن جواز لازم برای ایجاد کسب و کار، احتمال اینکه اداره صنایع و معادن وام کم بهره برای شروع کسب و کارتان را بدهد، بسیار زیاد است.

گرفتن وام از بانک

یکی دیگر از روش‌های گرفتن وام، اقدام از طریق بانک‌ها است. توجه داشته باشید برای گرفتن وام از طریق بانک‌ها، حتماً باید قبل از اقدام برای دریافت وام، جواز تاسیس ثبت شرکت آماده شده باشد. به طور کلی تولید ظروف آلومینیومی از جمله مشاغل پر سود به شمار می‌آید. به همین دلیل، تقاضا برای ورود به این حوزه، بسیار زیاد است.

 بنابراین، ضروری است تا قبل از انجام هر گونه عملی به بانک‌های مختلف مراجعه کرده و در مورد دریافت تسهیلات به طور کامل اقدامات لازم را انجام دهید. علاوه بر این، از آنجایی که تولید ظروف آلومینیومی جزو شغل‌های پردرآمد و پر سود به حساب می‌آید، در نتیجه به راحتی می‌توان پس از گذشت یک الی دو سال به سودآوری رسید. علاوه بر این، با توجه به حجم تولید و دستگاه‌های به کار رفته در کار هزینه اولیه و اقساط وام خود پس از گذشت مدت زمانی برگشته و حتی می‌توان به سودهای بسیار بالا در زمینه تولید ظروف آلومینیومی دست یافت.

هزینه تولید ظروف یکبارمصرف آلومینیومی

 

سرمایه لازم برای احداث کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چقدر است؟

بهتر است بدانید که در اغلب موارد، سرمایه اولیه برای تولید ظروف یکبار مصرف  آلومینیومی نسبتاً بالاتر از سایر ظروف یکبار مصرف است. علاوه بر این، اختصاص یک سرمایه اولیه تحت عنوان سرمایه ثابت، برای خریداری تجهیزات خط تولید مانند دستگاه‌های نورد آلومینیوم و قالب‌ها ضروری است. همچنین، تولید ظروف آلومینیومی به سرمایه در گردش نسبتاً بالایی احتیاج دارد. سرمایه در گردش، به سرمایه‌ای که برای خرید ماده اولیه، یعنی آلومینیوم رول شده است، نیاز است، اطلاق می‌شود.

توجه داشته باشید که کارشناسان برای محاسبه دقیق مقدار سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید ظروف الومینیومی، ارزش روز ماشین آلات و تجهیزات خط تولید را نیز باید لحاظ کنند. علاوه بر این، یک طرح توجیهی در زمینه تولید ظروف آلومینیومی، باید شامل شاخص‌های مالی پس از محاسبه سرمایه اولیه و تمامی هزینه‌های طرح شود. برخی از مهم‌ترین هزینه‌های حوزه تولید ظروف آلومینیومی عبارتند از: هزینه زمین، هزینه نیروی انسانی، هزینه‌های مصرف انرژی، هزینه‌های قبل از بهره برداری از کارگاه، هزینه سرویس و نگهداری تجهیزات، هزینه استهلاک تجهیزات و غیره.

طبق برآوردهای انجام شده توسط کارشناسان برای تولید ۱۵۰ تن ظروف الومینیومی در یک سال، به زمینی با مساحت ۸۰۰ متر مربع و تعداد ۱۵ نفر نیروی انسانی تمام وقت نیاز است. توجه داشته باشید، مسئله‌ای که در برآورد هزینه‌های ضروری تاسیس کارگاه در این حوزه، بسیار حائز اهمیت است، محاسبه این موارد به نرخ روز است.

درآمد احداث کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چقدر است؟

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که کشور ایران در جهان از بزرگترین مصرف کننده‌های ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به حساب می‌آید. دلیل این امر، تمایل زیاد مردم به استفاده از غذاهای آماده و نیمه آماده بوده که سبب شده تا تولید این ظروف به یکی از کسب و کارهای پربازده در چند سال اخیر تبدیل شود. کارشناسان حوزه مالی، در طرح‌های توجیهی مربوط به ظروف آلومینیومی، نرخ بازدهی داخلی این محصولات را حدود ۸۶ درصد تخمین می‌زنند که این آمار بیانگر سودآوری بسیار بالای این طرح است.

محاسبه دقیق میزان سود تولید ظروف الومینیومی به مولفه‌های بسیار زیادی بستگی دارد. تعداد و نوع تجهیزات، میزان ظرفیت سالانه و سایر موارد اینچنینی از جمله مولفه‌های مهم در زمینه تولید ظروف آلومینیومی به شمار می‌آیند. کارشناسان حوزه مالی با در نظر گرفتن تمامی موارد میزان سود ناخالص و خالص را به صورت کاملاً تخصصی و دقیق برآورد کرده و در طرح توجیهی تولید ظروف الومینیومی به آن خواهند پرداخت.

محاسبه دقیق سود در طرح توجیهی حوزه تولید ظروف آلومینیومی باید با در نظر گرفتن تمامی مولفه‌های موثر در سود و به صورت تخصصی انجام شود. کارشناسان حوزه مالی در بیزینس پلن تولید ظروف آلومینیومی، میزان سود خالص و ناخالص، مدت زمان برگشت سرمایه و نرخ بازده داخلی طرح را باید به طور دقیق شرح دهند.

راه‌اندازی یک کارگاه تولید ظروف آلومینیومی نیازمند سرمایه قابل توجهی است. این هزینه‌ها شامل خرید ماشین‌ آلات و تجهیزات، تأمین مواد اولیه، استخدام نیروی کار، اجاره مکان و غیره است. علاوه بر این، هزینه‌های مربوط به لوازم و مواد مصرفی، هزینه‌های مربوط به مهندسی و طراحی خط تولید، هزینه‌های بازرگانی و تبلیغات، هزینه‌های مربوط به مجوزها و استانداردها و هزینه‌های مدیریتی نیز از جمله هزینه‌های مهم در حوزه تاسیس یک کارگاه تولید ظروف آلومینیومی به شمار می‌آیند.

مجوز تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

تجهیزات لازم برای احداث کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

یکی از اقداماتی که برای راه اندازی کارخانه‌های تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی باید انجام شود، تحقیق در مورد نوع و تعداد ماشین آلات خط تولید متناسب با میزان سرمایه گذاری است. کارشناسان باید در طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به منظور کمک به پیاده سازی اصولی و بهتر طرح، تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک واحد صنعتی فعال در زمینه تولید ظروف آلومینیومی را معرفی کنند. از جمله ماشین آلات و دستگاه‌های ضروری در خط تولید ظروف آلومینیومی شامل موارد بیان شده در زیر است.

  1. دستگاه نورد آلومینیوم
  2. دستگاه تولید یا پرس مچاله کن
  3. دستگاه استیکر یا جمع کن اتوماتیک
  4. قالب دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به صورت تک کویت و دو کویت.
  5. گرم کن یا فر مخصوص

نرخ بازگشت سرمایه برای کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی چقدر است؟

میزان سود و نرخ بازگشت تولید و عرضه ظروف آلومینیومی متاثر از عوامل مختلفی هستند که حتماً در طرح توجیهی تولید ظروف الومینیومی باید به آن‌ها اشاره شود. از جمله عوامل موثر در تعیین نرخ بازگشت سرمایه در حوزه تولید ظروف الومینیومی می‌توان به هزینه تولید، قیمت فروش، بازار هدف، رقابت و میزان فروش و در نهایت هزینه بازیافت اشاره کرد. بر اساس بررسی‌های انجام شده و گزارشات منتشر شده میزان بازگشت نرخ سرمایه در حوزه تولید ظروف آلومینیومی برابر با ۸۶ درصد طی ۱.۲ سال است.

چرا توجیه پذیری اقتصادی برای احداث کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی مهم است؟

امروزه با توجه به گسترش علم و البته تغییراتی که در الگوی مصرف جامعه رخ داده است، اکثر فروشگاه‌های مواد غذایی، رستوران‌ها، فست فودها و غیره به استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به جای استفاده از ظروف پلاستیکی روی آورده‌اند.

در واقع علاوه بر مسائل پزشکی و مشکلاتی که در مورد سرو غذای داغ و گرم در ظروف پلاستیکی وجود دارد، اینکه ماده اولیه تولید این ظروف الومینیوم بوده و به آسانی در دسترس است، نیز در گسترش استفاده از این ظروف موثر بوده است. افزون بر دو مورد بیان شده، عدم وجود ممنوعیت برای صادرات ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، یکی دیگر از دلایل پر سود بودن این حوزه است. بنابراین می‌توان اینطور نتیجه گرفت که طرح تولید ظروف آلومینیومی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است.

کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

مزایا و کاربرد احداث کارخانه ظروفیکبار مصرف آلومینیومی کدام اند؟

همانطور که در این مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم، ظروف آلومینیومی از جمله پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین ظروف یکبار مصرف در سال‌های اخیر به شمار می‌آیند. چرا که ویژگی‌های متمایز آن‌ها سبب استفاده زیاد از این ظروف به خصوص در زمینه توزیع غذا مخصوصاً غذای گرم و داغ شده است. لازم است بدانید که یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در طرح توجیهی تولید ظروف الومینیومی به آن اشاره کرد، مزایای استفاده از این ظروف است.

از آنجایی که فرآیند تولید این ظروف از هیچگونه ماده مضری استفاده نمی‌شود، در نتیجه، این ظروف بسیار سالم بوده و در برابر حرارت نیز مقاوم هستند. علاوه بر این، ظروف آلومینیومی به مواد غذایی بو، مزه و طعمی نمی‌دهد و کاملاً خنثی هستند.

نکته بسیار مهم در مورد استفاده از ظروف آلومینیومی ماندگاری مواد غذایی در این ظروف است. این ظروف مواد غذایی را با همان کیفیت اولیه در مدت زمان طولانی‎‌تر و در تمامی شرایط آب و هوایی حفظ و نگهداری می‌کنند. به این ترتیب ظروف آلومینیومی از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کنند.

باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ظروف آلومینیومی سبک، کم حجم و زیبا هستند و شرایط لازم برای قرار گرفتن در مایکروویوها و فرهای معمولی را نیز دارند. ساختار ظروف آلومینیومی به شکلی است که دارای استحکام و انعطاف بالایی هستند.

اخذ مجوز تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

 

چرا بررسی بازار هدف کارخانه ظروف آلومینیومی دارای اهمییت دارد؟

بررسی بازار هدف یک کارخانه تولید ظروف آلومینیومی بسیار اهمیت دارد. زیرا بازار هدف مشتریان پتانسیل مجموعه صنعتی فعال در حوزه تولید ظروف آلومینیومی را تعیین می‌کنند. علاوه بر این،  شناسایی و تعیین بازار هدف تأثیر زیادی بر موفقیت هر کسب ‌و کاری دارد.

دلایل اهمیت بررسی بازار هدف در حوزه تولید ظروف آلومینیومی شامل، تعیین تقاضای بازار، شناخت رقبا، تعیین نیازهای مشتریان، طراحی استراتژی بازاریابی، کاهش ریسک، تعیین توجه مکتوب و موفقیت در رقابت است.

بنابراین، می‌توان اینطور بیان کرد که بررسی بازار هدف در زمان شروع یک کسب و  کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و باید به دقت انجام شود. علاوه بر این بررسی رقبا از جمله مواردی است که در یک طرح توجیهی تولید ظروف الومینیومی باید به آن پرداخته شود. لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که این مرحله از برنامه‌ریزی و تجاری‌سازی برای احداث و راه اندازی یک مجموعه تولید کننده ظروف آلومینیومی بسیار مهم بوده و می‌تواند به شما در تحقق موفقیت کسب ‌و کار کمک کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آنچه میخوانید

حساب کاربری

آخرین مقالات

ورود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *